Колишній претендент на пост президента Білорусі Валерій Цепкало направив відкритий лист до світових лідерів із проханням підтримати вільні і чесні вибори в Білорусі. Зокрема, він звернувся до лідерів США, Канади, Німеччини, Франції, Великобританії, України.

"В цей момент влада в Білорусі активно перешкоджає проведенню вільних і чесних виборів президента, а також надає силовий тиск на всіх, хто бажає справедливості і прозорості виборчого процесу. Для цього вони використовують різноманітні методи залякування і грубу силу", - йдеться в листі Цепкало, наданому агентству "Інтерфакс-Захід" його пресслужбою.

Цепкало просить "підтримати проведення вільних і чесних президентських виборів в Білорусі і звернути увагу громадськості на проведену білоруським режимом антинародну політику", і надати "сприяння в організації міжнародного спостереження за виборами і підрахунком голосів, забезпеченні прозорості цього процесу для громадян Білорусі, які перебувають на території вашої вільної країни ".

Серед цілей опозиції Валерій Цепкало називає створення повної прозорості виборчої кампанії в Білорусі, перешкоджання фальсифікації результатів виборів або маніпуляціям з ними. За мету ставиться сприяння обранню єдиного кандидата Світлани Тіхановскої як президента Білорусі, "звільнити з в'язниць всіх політв'язнів", провести нові "чесні і вільні президентські вибори" в термін від 3 до 6 місяців з моменту 9 серпня 2020 за участю всіх альтернативних кандидатів.

У пресслужбі політика уточнили, що лист надіслано лідерам понад 30 держав, у тому числі США, Канади, Німеччини, Франції, Великобританії, України. 14 липня Центрвиборчком Білорусі не зареєстрував Цепкало кандидатом в президенти через брак необхідних для цього 100 тис. достовірних підписів за його висунення.

Популярні статті зараз

Каменських в одних трусах похвалилася формами, але не всім вгодила: "Знову нафотошопила"

Українці живуть краще, ніж 4 млрд жителів Землі, але є одними з найнещасніших: результати дослідження

Туніс відніс Україну до "червоної" зони і закрив кордони

Кравчук допустив "ширше застосування" російської мови на Донбасі: деталі

Все новости

Ініціативна група Цепкало зібрала понад 200 тис. підписів. За даними штабу, до виборчкомів було здано 160 тис. підписів. Тим часом ЦВК визнав достовірними менш як 80 тис. підписів. 16 липня Цепкало подав до Верховного суду скаргу на відмову в реєстрації кандидатом в президенти. Верховний суд скаргу відхилив.

24 липня стало відомо, що Цепкало покинув Білорусь і поїхав в Москву разом з дітьми через побоювання бути затриманим. Його дружина Вероніка Цепкало залишилася в Білорусі. В цей же день Цепкало заявив, що, крім російської столиці, він має намір дати серію пресконференцій про передвиборчу ситуацію в Білорусі в Україні, в ЄС і США. У неділю стало відомо про прибуття Цепкало до Києва.