На всеукраїнський референдум необхідно виносити питання, які об'єднують громадян, а не призводять до розбіжностей в суспільстві. У цьому впевнений перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук. 

Стефанчук наголосив, що питання, які можуть порушувати територіальну цілісність, на референдум виносити не будуть. Тому за статус для окремих регіонів Донецької та Луганської областей українці не голосуватимуть. Теми для референдуму обирають відповідно до запитів українців, однак є винятки. Про це Стефанчук заявив в інтерв'ю виданню "Фокус".

Руслан Стефанчук, скріншот: YouTube
Руслан Стефанчук, скріншот: YouTube

Популярні статті зараз

Болівійська співачка Michelle Andrade "розтрусила" новорічне олів'є: "Розбійниця"

Суд прийняв рішення щодо "луцького терориста"

Як швидко накопичити гроші: лайфхак від "короля математики"

Дружина Тищенка зі "Слуги народу" привернула увагу ногами у шпагаті: "Вперше за 8 років"

Все новости

За словами першого віцеспікера Верховної Ради, на референдумі можна розглядати будь-яке питання відповідно до побажань народу. При цьому необхідно уникати двозначності: формулювання має бути чітким, а з можливих відповідей – лише "так" або "ні".

Шляхом проведення референдуму ніколи не будуть розглядатися питання, які можуть бути спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення суверенітету і територіальної цілісності країни. Стефанчук наголосив, що "Мова про відділення територій йти не може".

Віцеспікер повідомив, також на референдум не можуть бути винесені теми, спрямовані на розпалювання національної, міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі, а також питання податків, амністії і органів правопорядку, суду.