Представники влади України розкритикували заяви заступника голови української делегації в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання на окупованій частині Донбасу Вітольда Фокіна, який пропонував загальну амністію бойовикам і «особливий статус» для всього Донбасу, а не тільки для його окупованої частини.

Як передає Новинар, про це повідомила пресслужба МВС.

Зокрема, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що вважає такі висловлювання провокативними і спекулятивними.

«Жоден наш солдат не має гинути через недолугі політичні спекуляції. Тому заява представника України у ТКГ Вітольда Фокіна про загальну амністію і особливий статус для всієї території Донбасу є провокативною і не відповідає національним інтересам. Пам’ятаємо про те, що за кожен клаптик української землі на Донбасі загинули тисячі наших солдат», – заявив Аваков.

Популярні статті зараз

Катя Кухар в купальнику розсунула ноги, показавши дещо цікаве: "Рибка в океані"

Оголена Полякова змусила доньку фотографувати її сідниці: "Оля, це непристойно"

Як швидко накопичити гроші: лайфхак від "короля математики"

Дружина Тищенка зі "Слуги народу" привернула увагу ногами у шпагаті: "Вперше за 8 років"

Все новости

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, зі свого боку, з приводу тих висловлювань заявив: «Повна амністія»: є воєнний злочин, який у жодній державі світу не підлягає амністії. Це реалії, з якими стикався світ уже багато років, і я думаю, що Україна тут навряд чи може йти своїм окремим шляхом».

Він також прокоментував ситуацію навколо поданого раніше до Верховної Ради листа голови української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука, в якому йшлося про виконання вимоги Росії внести зміни до постанови про місцеві вибори в Україні, яка не передбачає нині проведення таких виборів на окупованих територіях Донбасу і Криму.

«Станом на сьогодні жодних нормативних пропозицій від суб’єктів законодавчої ініціативи до Верховної Ради не надходило. Я маю на увазі постанову про скасування постанови. Якщо говорити про вибори згідно з українським законодавством, то оголошення виборів на території України Верховна Рада повинна зробити не пізніше ніж за 90 днів до їхнього початку. Станом на сьогодні цей процес уже почався, і я не знаю, як можна просувати будь-які зміни до цієї постанови, тому що це може привести до того, що будуть поставлені під загрозу [місцеві вибори] на всій решті території нашої держави», – сказав Разумков.

Нагадаємо, що Вітольд Фокін, колишній прем’єр-міністр України, нині заступник голови делегації України в ТКГ, в інтерв’ю проросійському виданню «Страна.уа» 29 серпня заявив, зокрема: «Сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців і командирів, моя позиція – треба оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще – всього Донбасу».