Кілька сотень хасидів не полишають спроб потрапити в Україну через кордон з Білоруссю.

Як передає Новинар, про це повідомило Міністерство внутрішніх справ.

На білорусько-українському кордоні в Чернігівській області сотні паломників-хасидів намагаються потрапити на територію України, незважаючи на обмеження, введені для іноземців до 28 вересня.

Зазначимо, що перші спроби самовільно перетнути кордон було зафіксовано ввечері 14 вересня. Станом на ранок вівторка, 15 вересня, блокування кордону триває.

Популярні статті зараз

Микита Добринін прийняв цікаве положення і розповів про масу турбот: "Сотні ідей"

Хворий на COVID-19 Олег Винник виступив на весіллі "путінського" родича: "зірковий гість спалився"

Пожежа на Луганщині: кількість загиблих і скільки пошкоджено території

Дзідзьо відверто висловився про сольну кар'єру своєї дружини: "Завтра воно набридає"

Все новости

"Станом на ранок між на кордоні з Білоруссю скупчилося кілька сотень іноземних громадян. Вони не полишають спроб потрапити в Україну, навіть отримавши роз'яснення та чітко усвідомлюючи про обмеження в’їзду іноземців, що введені з метою недопущення поширення територією України коронавірусної інфекції" , – заявили в МВС.

У відомстві розповіли, що рух транспортних засобів та громадян через пункт пропуску «Нові Яриловичі» залишається обмеженим.

За даними міністерства, у цей час на кордоні з Білоруссю є необхідні резерви Державної прикордонної служби. Крім того, на місце подій прибули підрозділи Національної поліції та Національної гвардії.

Remote file

Remote file

Remote file

Remote file

У ДПСУ зауважили, що майже 1,5 тис. хасидів отримали чіткі роз’яснення щодо карантинних обмежень в Україні, які поширюються на громадян іноземних держав.

"Кожна держава має свої закони і обов’язок кожного громадянина, як України, так і іноземців, дотримуватися цих законів" , – зауважив очільник ДПСУ Сергій Дейнеко.

Натомість білоруський Держприкордонкомітет повідомив, що з їхнього боку перетин кордону на виїзд з Білорусі не обмежено.

Зазначимо, що паломники-хасиди щороку прибувають в Україну для святкування іудейського нового року Рош га-Шана на могилі цадика Нахмана в Умані, одного із найвідоміших послідовників хасидизму.

Нагадаємо, що 9 вересня група хасидів-паломників влаштувала погром біля могили цадика Нахмана. У мережі з’явилося відео, де чоловіки трощать огорожу, призначену для почергового проходу до хасидської святині.

За даним фактом поліція відкрила кримінальне провадження, а заступник міністра МВС Антон Геращенко повідомив про негайну депортацію двох головних учасників погрому.

Раніше ми повідомляли, що в Умані для хворих на коронавірус хасидів розгорнули госпіталь.