Українцям пояснили, як обчислюється пільговий стаж, якщо підприємство, на якому людина працювала у шкідливих умовах, працювало неритмічно, тобто за скороченим робочим тижнем. Про це пише "Пенсійний кур'єр" у Фейсбуці.

"Порядок застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383 (далі — Порядок 383).", - йдеться у повідомленні. Пенсійний кур'єр

Пенсіонери
Пенсіонери

Зазначається, що до пільгового стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховуються періоди роботи, коли особа була зайнята на роботах у шкідливих умовах протягом повного робочого дня. Повним робочим днем вважається виконання робіт в умовах, передбачених Списками № 1 і № 2, не менше як 80% робочого часу, установленого для працівників цього виробництва, професії чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов'язаних із виконанням трудових обов'язків.

"Згідно з пунктом 7 Порядку 383 у разі неритмічної роботи підприємства чи організації підрахунок пільгового стажу здійснюється в такому порядку: загальна кількість днів, протягом яких працівник повний робочий день був зайнятий на роботах із шкідливими умовами праці, ділиться на 25,4 — за шестиденного робочого тижня і на 21,2 — за п'ятиденного робочого тижня." Пенсійний кур'єр

Згідно з поясненням "пенсійного кур'єра" у такому самому порядку обчислюється пільговий стаж працівників спеціалізованих підприємств та організацій (ремонтних, ремонтно-будівельних, монтажних тощо), зайнятих повний робочий день на роботах із шкідливими умовами праці безпосередньо у виробничих структурних підрозділах інших підприємств та організацій за професіями і на посадах, передбачених Списками.

Популярні статті зараз

Каменських в одних трусах похвалилася формами, але не всім вгодила: "Знову нафотошопила"

Чи перехворіли ви на коронавірус: чотири основні ознаки

Лікар відкрив правду про коронавірус: "Мене завтра або застрелять, або звільнять"

Пам'ятник загиблій Марині Поплавській розсварив "Дизель шоу" і родичів акторки: "Наруга і посміховисько"

Все новости

ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ ❓ Як обчислюється пільговий стаж, якщо підприємство, на якому я працював у шкідливих умовах,...

Geplaatst door Пенсійний кур’єр op Maandag 28 september 2020

Раніше ми повідомляли, що звільнення Фокіна нічого не дасть, експерт розкрив карти команди Зеленського: "Ці зашкварені особи"

Нагадаємо також, ураганний вітер роздуває пожежі і зриває дахи в одній з областей України: "Горять будинки"