Дистанційне навчання в Україні стало причиною суперечок між батьками школярів та педагогами. Експерти в галузі освіти обговорили ставлення до дистанційної освіти вчителів. 

Дитячий сімейний психолог, автор книг і навчальних проектів з дитячої психології для батьків, вчителів, медиків Світлана Ройз у коментарі виданню "Українська правда. Життя" пояснила: 

"Перш за все, слід зазначити, що дистанційне навчання стало вимушеним заходом. Воно супроводжувалося неясними завданнями, загальним фоном тривоги, величезною швидкістю і відповідальністю. Доводилося і доводиться одночасно освоювати технології і адаптуватися до іншого рівня комунікації. Підготовка до онлайн уроків може займати більше часу, багато вчителів скаржаться на зниження зору, більше сил вкладається на підтримування контакту, відстеження реакції і зміни в груповій динаміці. Учням часто складно вибудувати "простір навчання". Нечіткі межі - між будинком і роботою-класом-знижують продуктивність. І втоми від роботи онлайн може бути більше. Крім того на перших порах не були збудовані критерії оцінки – як своєї роботи, так і роботи учнів." Світлана Ройз

Популярні статті зараз

"Загроза медичної системи": очільник МОЗ назвав нову умову запровадження локдауну в Україні

Каменських в одних трусах похвалилася формами, але не всім вгодила: "Знову нафотошопила"

ООН дала тривожний прогноз для України: наслідки пандемії будуть руйнівними

Тіна Кароль пожалілася на проблеми у сім'ї через різний світогляд: майже не спілкується з батьками

Все новости

Навчання в школах, скріншот з відео
Навчання в школах, скріншот з відео

"У будь-якому новому досвіді ми можемо проходити знайомі всім стадії прийняття реальності: заперечення, злість, торг, депресія, прийняття. Перехід в дистанційне навчання-це ж не тільки про формат навчання, це про зміну епох. Ми всі розуміємо, що як і раніше вже не буде. Зі знайомими викладачами жартуємо - " ми всі зараз як динозаври, - адаптуйся до нових умов середовища або вимирай!". Світлана Ройз

Що важливо врахувати для полегшення завдання:

1. Для початку важливо облаштувати своє робоче місце.

2. Цифрове навчання збіднює "грані контакту" і тому внесок у відносини, не залежно від уроку, предмета, повинен бути великим.

Буквально, кожен урок важливо починати з об'єднуючого практичного завдання. Таким же внеском у відносини потрібно і завершувати.

3. Учнів-студентів важливо просити про допомогу. Вони давно вже всі технологічні нововведення освоїли і самі можуть запропонувати нові формати.

4. Важливо встановлювати загальні правила: наприклад, всі уроки проводяться сидячи. І обов'язково в одязі - важливо обумовлювати етикет онлайн контакту.

А ще - щоб не було в Зумі чорних екранів. Чорний екран, як "чорна діра". Ви помітите, що набагато менше напруги, якщо видно хоч фото на аватарці. Ідеально, звичайно, жива присутність дитини.

5. Можливо, для лекційної частини - записувати відео.

6. Важливо визначити критерії оцінювання. Як знань і динаміки в учнів, так і своєї власної ефективності.

7. При дистанційному навчанні ми менше рухаємося, а це впливає на рівень дофаміну.

Дофамін-нейрогормон, без якого складно відчувати себе стабільним і задоволеним життям. У будь-яку вільну хвилину - важливі прогулянки, будь-які вправи.

8. Ми проводимо уроки, сидячи на одному місці. І виникає відчуття нескінченного уроку. Це дуже втомлює.

Між уроками важливо "обнулятися" (перемикатися) – можливо, ставити собі музику, можливо, з'їсти щось з проявленим смаком, дихати повітрям.

9. У складні часи зростає цінність спільноти. Важливий контакт, підтримка один одного в середовищі колег.

10. Під час уроку з дітьми будь-якого віку корисно робити міні – паузи – постукати ногами об підлогу, стиснути-розтиснути пальці рук, перевести погляд вдалину, повернути фокус на екран, відчути опору попи, стоп.

Це допоможе повернути концентрацію уваги, яка буде нестійкою.

11. Ми помічаємо, що багатьом учням складно підтримувати навчальну мотивацію.

Важливо стежити за тим, щоб" простір навчання "був безпечним (ми пам'ятаємо, що мотивація – це" цікавість"; якщо страшно, дитина не буде проявляти цікавості).

Ми пам'ятаємо, що інформація засвоюється легше, якщо з нею пов'язана емоція. І картинки-жарти, метафори – те, що допомагає створити емоційний фон і закріпити інформацію.

Важливо також просити про зворотний зв'язок - наскільки формат навчання зрозумілий, робити внесок у відносини.

Нам хочеться повернутися до тих людей, до тих занять, де нам було добре, де ми відчули себе успішними. Важливо намагатися відзначати успіхи дітей. Ідеально - кожної дитини.

Але і слова "Весь клас сьогодні молодці" – теж будуть внеском. А також не забувати відзначати свій власний найменший успіх.

12. Взагалі дуже важливо піклуватися про себе!

Раніше ми повідомляли, що звільнення Фокіна нічого не дасть, експерт розкрив карти команди Зеленського: "Ці зашкварені особи"

Нагадаємо також, ураганний вітер роздуває пожежі і зриває дахи в одній з областей України: "Горять будинки"