У Пенсійному фонді пояснили, чи вигідно робити перерахунок з одного виду пенсії на інший. Пенсійний фонд України практикує нарахування пенсій як за вислугу років, так і за віком. Але є випадки, коли одна пенсія вже призначена, а людина продовжує працювати.

У Пенсійному фонді розповіли, що робити, якщо пенсіонер через деякий час хоче перейти на інший вид пенсії і чи вигідно це робити. Якщо співробітнику була призначена пенсія за вислугу років, але після цього він продовжив працювати на іншій посаді, то через деякий час настає момент, коли такій людині можуть вже призначити пенсію за віком. Однак показник середньої зарплати для нарахування різних пенсій не однаковий.

Пенсіонери
Пенсіонери

Відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон 1058) 2020 особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та за наявності страхового стажу не менше 27 років. Людина може перейти з одного виду пенсії на інший з дня подачі заяви. У його пенсійному повинні бути документи про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інші.

При переведенні з одного виду пенсії на інший застосовується показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії. При переведенні з пенсії за вислугу років на пенсію за віком буде застосовано показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався при призначенні пенсії за вислугу років, збільшений на коефіцієнти підвищення показника (1,17 і 1,11). 

Раніше ми повідомляли, що звільнення Фокіна нічого не дасть, експерт розкрив карти команди Зеленського: "Ці зашкварені особи"

Нагадаємо також, ураганний вітер роздуває пожежі і зриває дахи в одній з областей України: "Горять будинки"

Популярні статті зараз

Україну чекають 30 тис смертей від Covid-19 до кінця року: вчені дали моторошний прогноз

На Україну йдуть жорсткі морози: синоптик дав новий прогноз погоди

Українців позбавлять соцдопомог: хто залишиться без копійки вже до кінця року

Чи перехворіли ви на коронавірус: чотири основні ознаки

Все новости