В Україні тариф на газ взимку може зрости з 5,3 до 7 грн за кубометр. Таке подорожчання пов'язане з піковим періодом споживання блакитного палива. Причини подорожчання детально пояснив аналітик Єгор Комов.

Фахівець вважає, що вже в грудні на ринку вартість кубометра може скласти 7 грн. Це значно менше, ніж торішня ціна, але при цьому більше, ніж українці платять зараз. Про це пише Обозреватель.

"Газ це товар, на вартість якого впливають всі ті ж закони ринку. З початком опалювального сезону попит на газ зростає, більше покупців при тому ж обсязі, значить, вище буде ціна. Зараз з'являються ринкові механізми, наприклад, є можливість перейти на річні тарифи і платити за однією і тією ж вартістю. Тоді ціна рости не буде", – пояснює аналітик. Єгор Комов

Тарифи на газ
Тарифи на газ

Комов пояснив, як поміняти постачальника. Потрібно знайти його офіс або сайт і подати заяву. До нього прикріпити: документ на право власність (право користування), останню платіжку, копію паспорта та ІПН. Підтвердження про те, що ви успішно поміняли постачальника, доведеться чекати протягом 21 дня.

Популярні статті зараз

Пенсіонерка наклала на себе руки просто у медзакладі: лікували від Covid-19

Дружина Дзідзьо розповіла, як спізнилася на власне весілля: "Збирала листя і шишки"

Популярні ліки, які можуть завдати шкоди: вони точно є у вашій аптечці

Каменських у коротеньких шортах показала, як встигати більше: "Спробуйте..."

Все новости

В Україні з 1 серпня 2020-го відкрито вільний ринок газу для населення. Тепер "Нафтогаз" не зобов'язаний продавати блакитне паливо за встановленими урядом тарифами, більш того, є різні постачальники і можна вільно вибирати, у кого і за якою ціною купувати.

"Ціна зросте тому, що змінюється сезон. Як правило, це відбувається з наближенням зими. В яких межах вона буде знаходиться – зараз сказати складно, але очікувано, що її рівень буде нижче, ніж минулої зими. Нині сформовані високі запаси природного газу в сховищах, а на зниження попиту вплинула пандемія коронавірусу",- розповіла аналітик Української енергетичної біржі Оксана Запорізька. Оксана Запорізька

Зазначається, що в Україні з 1 січня 2021 року можуть почати відключати газ всім споживачам, хто буде без лічильників. Це передбачено в чинному Законі "Про комерційний облік газу". Крім того, "Нафтогаз" підвищив вартість газу для населення за тарифом "Річний" з 4,73 до 5,24 гривні за кубометр. Водночас вереснева ціна на газ за тарифом "Місячний" зросла на 45% - з 3,24 грн/куб у серпні до 4,7 грн/куб.

Ціна на газ, фото: pixabay.com
Ціна на газ, фото: pixabay.com

Раніше ми повідомляли, що звільнення Фокіна нічого не дасть, експерт розкрив карти команди Зеленського: "Ці зашкварені особи"

Нагадаємо також, ураганний вітер роздуває пожежі і зриває дахи в одній з областей України: "Горять будинки"