Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко зазначив, що в Україні летальність від Covid-19 складає близько 2%.

Про цю інформацію повідомляє Новинар, з посиланням на інтерв'ю Ляшка виданню Радіо Свобода.

"Два відсотки летальність в Україні. При тому, що Україна не переглядала показників щодо підрахунку летальних випадків... Ми говоримо про кількість летальних випадків, які зафіксовано щодня в оперативній статистиці. Тобто людина померла, і якщо в неї було діагностовано коронавірусну хворобу, вона потрапляє в нашу статистику. Не внаслідок коронавірусної хвороби, а коли померла з коронавірусною хворобою. І в нас все одно летальність сьогодні вже менше ніж 2%", - заявив Ляшко.

Популярні статті зараз

Пенсіонерам дадуть доплати: перелік необхідних документів

Українців змусять по-новому платити за квартири: "Хто і скільки заплатить за нерухомість в Україні"

У Єгипті акула напала на сім'ю українців: дитина залишилась без руки

Тіна Кароль знову оголилася, прикрившись лише рукавичками: "Вибачайте..."

Все новости

Згідно зі словами Ляшка, загалом у світі летальність зменшилася з 7% до 3%. Це сталося завдяки тому, що медики з часом віднайшли правильні підходи при виведенні заражених з критичного стану. При цьому за офіційними даними, смертність від COVID-19 в Україні останніми місяцями є однією з найнижчих у світі.

Він нагадав, що у березні в Україні говорили про летальність на рівні 5,1%, на початок квітня вже називали цифру в 3%, а на кінець квітня - 2,5%. Відтоді цей відсоток переважно зменшувався, хоча на початку червня знову піднімався до 3 відсотків.

При цьому центр даних про коронавірус Інституту Джонза Гопкінза у США, що є провідною інституцією в світі зі збору статистики щодо Covid-19, ще на початку цього тижня наводив для України рівень летальності в 1,9%.

Віктор Ляшко уточнив, що дані по різних країнах значно різняться – і через різний підхід до підрахунків, і через можливості у протистоянні хворобі, а також через різні методики оцінки рівня летальності.

Нагадаємо, що названо орган, ураження якого вдвічі збільшує ризик смерті від COVID-19.

Раніше ми повідомляли, що вчені встановили довготривалу форму Covid-19. Симптоми вірусу можуть залишатися у людини кілька тижнів і навіть місяців поспіль і довго впливати на організм.

Також нагадаємо, що у коронавірусу з'явилися нові симптоми: бувають лише в деяких людей.