В Україні введуть обмеження червоного рівня епідеміологічної небезпеки на усій території країни у разі щодобового виявлення 11-15 тис. випадків Covid-19 і завантаження ліжок на 85%.

Як передає Новинар, про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час доповіді у Верховній Раді 20 жовтня.

Згідно з його словами, МОЗ розробило відповідний план навантаження на систему охорони здоров’я, за яким передбачені чотири рівні епіднебезпеки.

Популярні статті зараз

1000 за щеплення: уряд змінив умови, чому гроші отримають не всі

-20 морозу та хуртовини. Синоптики попередили про погіршення погоди на початку грудня

Зима вступить у свої права. Частину України замете снігом, де чекати хуртовину

Фанати такого не пробачать. В мережу злили ім’я ймовірного переможця «Холостячки» зі Златою Огневич

Все новости
  • перший рівень – збільшення кількості хворих на коронавірус до 5-7 тис. на добу;
  • другий рівень – завантаженість лікарень близько 70%, приріст 8-10 тис. на добу;
  • третій рівень – 11-15 тис. хворих на добу, завантаженість ліжок – не менше 85%;
  • четвертий рівень  –  близько 20 тис. випадків на добу.

"За навантаження першого рівня система охорони здоров’я може витримувати. На другому рівні ми можемо опинитись найближчим часом. У цьому випадку ми збільшимо кількість ліжок до 52 тис., почнемо реалізацію заходів, спрямованих на відкриття тимчасових госпіталів поза медустановами", – зазначив Степанов.

При цьому, він додав, що буде збільшена кількість медпрацівників у всіх медустановах для пацієнтів з коронавірусом – залучатимуть персонал інших відділень та укладатимуть з ними контракти. Посилиться контроль за виконанням обмежувальних заходів у всіх адміністративно-територіальних одиницях.

Очільник МОЗ також додав, що за третього рівня епідеміологічної небезпеки додатково забезпечуватиметься введення жорстких карантинних обмежень у країні з використанням повного переліку обмежень червоного рівня.

Почнеться мобілізація всіх медичних працівників. Буде організовано роботу відомчих установ для цивільного населення та забезпечена робота польових госпіталів.

Згідно зі словами Максима Степанова, за четвертого рівня будуть активуватись протоколи медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги.

Нагадаємо, що безкоштовне тестування на Covid-19 скоротять.

Раніше ми повідомляли, що в Україні згідно з даними на сьогодні, 20 жовтня, виявили 5469 нових випадків коронавірусу. Найбільше заражень в Києві, Харківській, Полтавській областях.

Також нагадаємо, що лікар Комаровський запропонував українцям найдешевший тест на коронавірус: "Замість вимірювання температури...".