Сьогодні, 26 жовтня, в Україні розпочався 229-й день карантину, який Кабінет Міністрів ввів з 12 березня через епідемію коронавірусу. На засіданні Кабміну 13 жовтня було прийнято рішення про продовження адаптивного карантину до 1 січня 2021 року. До цієї дати залишилося 67 днів.

Згідно з новими нормами, залежно від епідемічної ситуації області розділено на "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону" зони.

Популярні статті зараз

Дочка Олі Полякової вульгарно вмостилася на більярдному столі

Лимонні тістечка на десерт: простий рецепт неймовірного смаколика

Голий Потап заліз у воду і показав те, що бачить тільки Настя Каменських

Тіна Кароль пожалілася на проблеми у сім'ї через різний світогляд: майже не спілкується з батьками

Все новости

Критеріями поділу залишаться заповненість ліжок, відведених під госпіталізацію хворих коронавірусною інфекцією в лікарнях, кількість тестувань на 100 тис.населення, динаміка збільшення кількості нових випадків, коефіцієнт виявлення захворювання.

Карантин в Україні
Карантин в Україні

Згідно з опублікованою Міністерством охорони здоров'я інфографікою, в "зеленій зоні" необхідно користуватися масками, також там діятиме обмеження на проведення масових заходів (не більше 1 осіб на 5 кв.м), на заповненість кінотеатрів (50% від загальної кількості місць) і на перевезення пасажирів (тільки сидячі місця).

У "жовтій зоні" до вищевказаних обмежень додається заборона на відвідування установ, де можуть перебувати люди похилого віку.

У "помаранчевій зоні" забороняється Діяльність готелів, робота розважальних закладів у нічний час, планові госпіталізації, будуть закриті Спортзали, дитячі оздоровчі табори, а також передбачені обмеження для масових заходів.

У" червоній зоні" забороняється робота громадського транспорту, відвідування освітніх закладів, торгових центрів, кафе і ресторанів.

Крім того, іноземці та особи без громадянства, прибуваючи на територію України повинні мати страховий поліс, який покриває витрати, пов'язані з лікуванням COVID-19, і діє на термін перебування на території України (в тому числі, на тимчасово окупованих територіях).

Всі категорії громадян, які прибувають з тимчасово окупованих територій повинні пройти самоізоляцію, дострокове припинення якої можливе у разі отримання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР, проведеного після виїзду з тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей та Криму.

Карантин в Україні скасують, коли: відсоток хворих українців залишиться незмінним як мінімум протягом 10 днів; в лікарнях залишиться менш як 50% пацієнтів з COVID-19.

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський назвав умову повернення до жорсткого карантину.  Глава держави також зазначив, що знизити захворюваність можливо шляхом зменшення перебування громадян усіх вікових груп у місцях масового скупчення людей.

Нагадаємо також, щоб ваш голос врахували: як правильно заповнити бюлетень на місцевих виборах.  У день місцевих виборів 25 жовтня виборці мають заповнити кілька бюлетенів. Крім бланків стандартної форми жителі великих населених пунктів також отримають бюлетені нового зразка з відкритими списками партій.