Воду з Дніпра споживає 2/3 населення України, однак її якість в останні роки сильно погіршилася, а негативні фактори наближають річку до екологічного лиха. У світовому рейтингу ресурсів прісної води на душу населення, який публікує Світовий банк, Україна посідає 125 місце в списку зі 180 країн.

2/3 населення країни п'ють воду з Дніпра, який з кожним роком все більше цвіте, заростає і міліє. Про це пише Dom.Ria. На кожного українця припадає всього 1,2 тис. куб. м прісної води. Аналогічний показник в Італії, Франції – по 3 тис. куб. м, в Румунії – 2,1 тис. куб. м, в Польщі – 1,4 тис. куб. м.

Водопостачання
Водопостачання

Голова Національної екологічної ради України Олександр Чистяков підкреслив, що українські пропорції трохи гірше, ніж в Ефіопії та Нігерії (по 1,25 тис. куб. м), але зате дещо краще, ніж у Ботсвані та Чаді (1,1 тис. куб. м). За його словами в південних регіонах України співвідношення водних запасів на душу населення гірше африканських глибинок і становить 400-500 куб. м на людину.

Своєю чергою голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований зазначає, що прісну воду необхідно визнати стратегічним ресурсом країни. Також голова Національного екологічної ради України Олександр Чистяков заявив, що екологічний стан річки Дніпро опинився під серйозною загрозою, вона міліє. Зараз мілини займають 30% дніпровського басейну, при тому, що критичною масою вважається 15%.

Популярні статті зараз

Тіна Кароль показала розріз до пупка, виваливши голі груди назовні

Катерина Кухар розповіла, хто її заряджає: "Вони, як батарейки ..."

Гола Тіна Кароль підібгала ноги і прикрила свій "вареник": "Як богомол або бабка"

Експерт дав валютний прогноз до кінця жовтня: "Українців чекає новий курс долара"

Все новости

На думку Олександра Чистякова, перегородивши Дніпро греблями, річку позбавили власної течії, і він не в змозі змити все те, що потрапляє в нього разом з побутовими та виробничими стоками і зливовими дощами. А по берегах Дніпра ще стоять мегаполіси, металургійні і хімічні гіганти, йде видобуток піску. Проблема зі стічними водами є по всій Україні і Київ не є винятком навіть зі своїм мільярдним бюджетом.

Зазначається, що головним забруднювачем столичної акваторії є «Київводоканал». За приблизними підрахунками він скидає в рік близько 500 млн. куб. метрів стоків. Також багато забруднень потрапляють у Дніпро по зливових стоках від автомийок, з дрібних річок та з полів. За даними національної Гідрометслужби, концентрація ряду токсичних сполук у багатьох річках у 30-40 разів перевищує гранично допустимі норми.