В Україні не було першої і другої хвиль коронавірусу, а захворюваність на COVID-19 у країні "не контролювалася і не контролюється".

Як передає Новинар, таку заяву в інтерв'ю ТСН зробив лікар-педіатр вищої категорії, кандидат медичних наук Андрій Пеньков.

Зазначається, що він також вказав на проблему перевантаженості лікарень через те, що населення не дотримується правил карантину.

"Друга хвиля – це коли була пандемія, вжили заходів і в них плато зійшло нанівець. Потім вони розслабилися і було підняття. В Україні ви де бачили провал? Україна весь час повільно, але впевнено йшла експонентою", – відповів лікар на запитання про другу хвилю пандемії в країні.

Популярні статті зараз

Пекуча Оля Цибульська виставила замерзлі голі груди: "Як тобі?"

Оголена Полякова змусила доньку фотографувати її сідниці: "Оля, це непристойно"

Дружина Кернеса Оксана Гайсинська показала архівне фото з ним: "Найкращий"

Тіна Кароль перейшла всі межі дозволеного і знялася без одягу: "Це дивляться діти!"

Все новости

Він наголосив, що важливіше те, "чи контролюєте ви захворюваність чи ні".

"Ми її не контролювали і не контролюємо. Ми зараз відкриваємо лікарняні ліжка. Але набагато дешевше, щоб люди не потрапляли в лікарні, а якщо і потрапляли, то отримували вчасно все обстеження та лікування", – сказав медик.

Пеньков вказав на те, що результатів аналізів на COVID-19 потрібно чекати два дні.

"Людина прибуває до лікарні на 9-й день хвороби, а результат аналізів через 2 дні. Ми не можемо досі вирішити ургентність аналізів і досліджень. Є багато медичних питань і потрібен організаційний момент.

Я не бачу активності професійної асоціації, співтовариства медиків, щоб вони взяли ситуацію під свій контроль, а не політики управляли цими речами. Але оскільки 30 років лікарів у нас принижували, це не дозволяє на чільне місце поставити медичні питання. У нас усе політика", – зазначив лікар-педіатр.

Найскладнішим моментом він назвав те, що українці так і не навчилися, як поводитися для профілактики захворювання.

"Ми напередодні епідемії грипу і не знаємо, як люди його переноситимуть, чи будуть сукупні захворювання. Це дуже важкий час і знову ж таки, куди класти важких пацієнтів? Усі ліжка зайняті хворими з COVID-19. Якщо ми так і не зрозуміємо, що потрібно робити... Я зараз не про закриття бізнесу і карантин, цього можна уникнути", – вважає лікар.

Він наголосив, що захворюваність була б в рази меншою, якби люди дотримувалися наявних карантинних норм.

"Дотримуючись обмежень, протиепідемічних заходів, ми б мали в 2-3-4 рази нижчу захворюваність. Якби всі дотримувалися запобіжних заходів. Тоді було б усе по-іншому, і лікарні були б не так завантажені, і лікарі", – сказав медик.

Він додав, що держава "щось оплачує" в плані лікування COVID-19, проте пацієнти дійсно змушені купувати частину препаратів за свої гроші, хоча "цього можна було б не робити".

"Експерти кажуть, усе може тривати і до 2022 року. У нашій ситуації, коли в принципі ми не контролюємо захворюваність, буде зростання, поки 40% не перехворіє. І тоді піде зниження. Вважається, що 60% повинні перехворіти. Решта 20% хворітимуть до наступного літа або осені", – зробив прогноз український лікар.

Нагадаємо, що станом на 1 листопада 2020 року в Україні підтвердили 395 440 випадків коронавірусу. За добу – 7 959 випадків.

Раніше ми повідомляли, що Степанов пропонує "сортувати хворих" українців: "Медицина безсила".

Також нагадаємо, що МОЗ відповів на погрози локдауну в Україні після антирекорду.