В Україні можуть зобов'язати всіх роботодавців офіційно оформляти співробітників, якщо в їхній роботі є хоча б три з семи запропонованих ознак. У такий спосіб в Кабінеті міністрів планують боротися з нелегальною зайнятістю і зловживанням договорами трудового підряду.

Як передає Новинар, проєкт документа, який внесе відповідні зміни в Кодекс законів про працю (КЗпП), опублікувала на своєму сайті Федерація профспілок.

Автор законопроєкту – Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

У міністерство регулярно надходять скарги на роботодавців, які відмовляються офіційно оформляти співробітників, а натомість пропонують підписати договір трудового підряду або працювати зовсім нелегально, йдеться в пояснювальній записці. З договором трудового підряду роботодавець не повинен платити всі податки за співробітника, гарантувати йому лікарняний, відпустку. Звільнити можуть у будь-який момент.

Популярні статті зараз

Оголена Полякова змусила доньку фотографувати її сідниці: "Оля, це непристойно"

Зірка серіалу "Свати" Анна Кошмал зробила несподіване зізнання: "Виходила лише за необхідністю"

Втрата нюху при коронавірусі не так вже й погано: лікар пояснив чому

90-річний Чапкіс одружився вчетверте: дружина молодша на 52 роки

Все новости

Проаналізувавши КЗпП, у відомстві зробили висновок, що відмова оформляти на повний робочий день цілком вписується в межі закону. І щоб виправити ситуацію, розробили зміни. За новим проєктом роботодавець зобов'язаний прийняти на роботу, якщо є хоча б три з семи ознак офіційного працевлаштування на повний робочий день.

Ознаки трудових відносин:

  • співробітник особисто виконує професійні завдання під наглядом того, в інтересах кого виконується завдання;

  • робота постійна і зазвичай не передбачає конкретного результату за певний період часу;

  • робота виконується на узгодженому робочому місці, виконується графік і трудовий розпорядок;

  • співробітнику забезпечують умови праці (інструменти, обладнання тощо);

  • систематично виплачується винагорода за роботу;

  • роботодавець встановлює тривалість робочого часу;

  • співробітнику компенсують відрядження та інші витрати, які пов'язані з виконанням завдань.

Також, договори підряду заборонять підписувати з працівниками, які будуть виконувати роботи в небезпечних для здоров'я умовах, на роботах зі шкідливими умовами або там, де є потреба у професійному доборі. В такому разі залучати можна буде або співробітників на повний робочий день і повним офіційним оформленням, або фізосіб-підприємців.

Нагадаємо, що безробітним додатково виділили 1,3 млрд гривень під час карантину.

Раніше ми повідомляли, що ринок праці кардинально зміниться: хто залишиться без роботи та які професії стануть актуальними.

Також нагадаємо, що українців змусять по-новому платити за квартири: "Хто і скільки заплатить за нерухомість в Україні".