Шкільні канікули в Україні в зимовий період 2020-2021 років під час карантину розбивати на дві частини не будуть попри такі інформацію у пресі.

Про це 4 листопада заявили в Міністерстві освіти і науки України.

Популярні статті зараз

Вже в жовтні: українцям підвищать пенсії - хто може розраховувати на надбавку

Доживуть до 100 років: астрологи назвали знаки, на яких чекає довге життя

Натягнула бікіні до пупка: у Потапа ледь не вилетіло серце - Настя Каменських встала" в позу", активний відпочинок

Пекельна спека і дикі зливи: циклон з Європи принесе різке погіршення погоди

Все новости

У відомстві наголосили, що інформація в ЗМІ про встановлення зимових канікул в період з 28 грудня 2020 року по 10 січня 2021 та з 15 по 21 лютого 2021 є фейком.

Школа, фото: кадр з відео
Школа, фото: кадр з відео

Міносвіти не надавало навчальним закладам ніяких офіційних листів-рекомендацій з цього питання. За законом, керівники навчальних закладів мають право самостійно організовувати освітній процес і визначати дати канікул.

"А в період карантину через COVID-19 в Україні для безпеки учнів та працівників шкіл канікулярний період може бути скоригований відповідно до епідеміологічної ситуації", - йдеться в повідомленні.

Питання організації навчального процесу вирішуються керівниками навчальних закладів у кожному випадку окремо в залежності від епідемічної ситуації в регіоні.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов на сьогоднішньому брифінгу зазначив, що відвідування шкіл забороняється, якщо на самоізоляції через коронавірус знаходиться понад 50% учнів і персоналу навчального закладу.

Максим Степанов
Максим Степанов

Глава МОЗ прокоментував повідомлення в мережі про те, що адміністрація шкіл вимагає від батьків учнів підписувати угоду про те, що "заклад не несе відповідальності за поширення COVID-19".

"Такий "документ" не передбачений жодним нормативно-правовим актом, це самодіяльність керівників закладів чи інших осіб. Ніхто не може змусити батьків таке підписувати", - наголосив Степанов.

Міністр нагадав, що ще до початку навчального року МОЗ розробило детальні рекомендації по проведенню навчального процесу в умовах пандемії. 

"Керівник закладу відповідає за те, щоб були дотримані всі протиепідемічні заходи. Адміністрація має забезпечити регулярну термометрію та надати засоби індивідуального захисту всім працівникам, а також забезпечити контроль за дотриманням епідеміологічних правил", - додав міністр.

Раніше ми повідомляли, про загрозу національній безпеці: Зеленський терміново скликав засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні країни.

Нагадаємо також, що середня зарплата в Україні досягла максимуму: на скільки збільшилися виплати. У вересні 2020 року в Україні середня номінальна заробітна плата штатного працівника зросла у порівнянні з вереснем 2019 року на 12,3% - до 11 тис. 998 грн.