Працівник, який одужав від COVID-19, не повинен обов'язково надавати негативний результат ПЛР-тестування для допуску на роботу.

Детальне пояснення дав заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив на пресбрифінгу.

"Велика кількість керівників установ чомусь не допускає людей на роботу після того, як лікар закрив їм лікарняний, вони вимагають негативного тесту ПЛР. Хочу сказати - це суперечить чинному законодавству", - заявив він. Віктор Ляшко

Віктор Ляшко, фото: кадр з відео
Віктор Ляшко, фото: кадр з відео

Популярні статті зараз

Допомога на дитину: як Польща заманює українських заробітчан, скільки грошей можна отримати

Крижані дощі та заметілі: синоптики попередили про погодні «сюрпризи» на початку тижня

Занадто токсичні стосунки? Холостячка Ксенія Мішина розкрила причину розлучення з Еллертом

Обвал гривні? Фахівці попередили про значне коливання валют в кінці грудня

Все новости

Ляшко назвав три причини, щоб закрити лікарняний людині, яка одужала від COVID-19:

  • проходить 10 днів від першого дня появи симптомів, при цьому три дні симптоми відсутні;
  • 10 днів від отримання позитивного результату ПЛР-тесту, при цьому три дні симптоми відсутні;
  • отримання негативного результату тесту ПЛР.

"Ці всі фактори є рівноцінними і Сімейний лікар визначає, як закрити лікарняний. При закритті лікарняного не повинно бути жодного булінгу і ми можемо спокійно приймати людей, які перехворіли і пускати їх в колектив. Є рекомендації ВООЗ, є стандарт МОЗ, які свідчать, що якщо один з трьох критеріїв дотриманий – то людина не може інфікувати іншу людину", - додав головний санлікар. Віктор Ляшко

Лікарні під час пандемії, фото: кадр з відео
Лікарні під час пандемії, фото: кадр з відео

Раніше ми повідомляли, про загрозу національній безпеці: Зеленський терміново скликав засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні країни.

Нагадаємо також, що середня зарплата в Україні досягла максимуму: на скільки збільшилися виплати. У вересні 2020 року в Україні середня номінальна заробітна плата штатного працівника зросла у порівнянні з вереснем 2019 року на 12,3% - до 11 тис. 998 грн.