Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що велика кількість звернень і критики від громадян щодо мови навчання стосується закладів освіти міста Києва.

Про це він повідомив на пресконференції в Укрінформі.

За його словами у Києві на уроках немала частка учителів досить часто, а в окремих випадках - зрідка, використовують російську мову замість української. Водночас на позашкільних заходах російською розмовляє чверть педагогічних працівників, а зрідка використовують 45 %.

Школа, фото: кадр з відео
Школа, фото: кадр з відео

Популярні статті зараз

Пенсіонерка наклала на себе руки просто у медзакладі: лікували від Covid-19

Наближаються дні потужних магнітних бур: названо дати

Каменських у коротеньких шортах показала, як встигати більше: "Спробуйте..."

Зарплата Степанова за жовтень: скільки заробив глава МОЗ

Все новости

Ще більшою мірою російська мова замість української використовується в закладах позашкільної освіти - музичних школах, дитячо-юнацьких спортивних школах, у гуртковій роботі тощо, додав він.

"Така частка нарікань є особливо помітною. Крім контролю, крім захисту, органи місцевого самоврядування та органи управління освітою повинні подбати про створення кращих умов, про підвищення кваліфікації педагогічних працівників", - сказав омбудсмен.

Раніше ми повідомляли, про загрозу національній безпеці: Зеленський терміново скликав засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні країни.

Нагадаємо також, що середня зарплата в Україні досягла максимуму: на скільки збільшилися виплати. У вересні 2020 року в Україні середня номінальна заробітна плата штатного працівника зросла у порівнянні з вереснем 2019 року на 12,3% - до 11 тис. 998 грн.