Більше 50% жителів Закарпаття бачать регіон виключно в складі унітарної України, однак частина виступає за розширені повноваження місцевих рад та громад.

Як передає Новинар, про це свідчать дані дослідження Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва".

Зазначається, що в цілому ситуацію в регіоні опитані оцінюють як благополучну, але поліпшення справ відзначають тільки в двох сферах - нові технології та безвіз. Про всі інші сфери респонденти говорять, що справи кепські, гірше оцінюють ситуацію з охороною здоров'я та діями влади і правоохоронних органів.

Популярні статті зараз

Якщо підозрюєте у себе чи близьких Covid-19: повний алгоритм дій

На Україну йдуть жорсткі морози: синоптик дав новий прогноз погоди

Тіна Кароль знову оголилася, прикрившись лише рукавичками: "Вибачайте..."

Лікар відкрив правду про коронавірус: "Мене завтра або застрелять, або звільнять"

Все новости

Згідно з результатами дослідження, більше половини закарпатців - 50,8% - бачать Закарпаття в складі унітарної України, частина (37,6%) - у складі унітарної країни, але з розширеними повноваженнями місцевих рад і громад.

Політичний аналітик Фонду Андрій Сухарина також озвучив, скільки закарпатців розмірковують про федералізацію.

"Тільки невелика частка - 2,8% - говорить про федералізацію. Загрози сепаратизму на Закарпатті немає, принаймні, з тих настроїв, які панують серед населення Закарпаття. Але зі складу нацменшин 31% не відповіли на це питання. Саме по собі це ні про що не говорить. З цими громадянами України потрібно працювати, доносити візію", - повідомив аналітик.

Remote file

Експерт зазначив, що питання розширення повноважень регіону перегукується з процесами децентралізації. Згідно з опитуванням, вірять в децентралізацію 55% закарпатців, 25% - не згодні, 20% не змогли відповісти.

При цьому, 26% опитаних не проти подвійного (множинного) громадянства, серед представників національних меншин області таких 53%. Повністю не підтримують ідею подвійного громадянства 22%, серед нацменшин таких всього 6%.

Також 50% респондентів вважають, що навчання в школі має бути українською мовою. Третина опитаних вважає, що в початкових класах навчання має здійснюватися на мові нацменшин.

Нагадаємо, що мешканці Закарпаття схвалюють ідею подвійного громадянства: скільки відсотків воліли б мати другий паспорт.

Раніше ми повідомляли, що коронавірус мутував: у Європі вводять нові обмеження.

Також нагадаємо, що Болгарія блокує вступ Північної Македонії до ЄС: "Розробка югославської влади...".