В Україні сьогодні, 9 листопада, у День української писемності та мови відбувається ювілейний двадцятий диктант національної єдності. Його транслюють в ефірі Суспільного, а також на Українському радіо і Радіо культура.

Взяти участь у диктанті можна, перейшовши за посиланням.

"Його мета – не перевіряти знання. Головне – це спонукати людей говорити українською мовою, вдосконалювати своє знання і культурі української мови", – зазначив генеральний продюсер Українського радіо Дмитро Хоркін.

Популярні статті зараз

Українських заробітчан заманюють додому: держава обіцяє 150 тисяч на власний бізнес

Пекуча Оля Цибульська виставила замерзлі голі груди: "Як тобі?"

Катя Кухар в купальнику розсунула ноги, показавши дещо цікаве: "Рибка в океані"

Тіна Кароль перейшла всі межі дозволеного і знялася без одягу: "Це дивляться діти!"

Все новости

Радіодиктант, фото: кадр з відео
Радіодиктант, фото: кадр з відео

Текст для диктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковою консультанткою проєкту стала докторка філологічних наук, професорка Лариса Масенко. Читає диктант знаменита акторка Римма Зюбіна.

Радіодиктант національної єдності, який цьогоріч проводять вдвадцяте, традиційно відбувається у День української писемності та мови — 9 листопада. 

Де слухати радіодиктант

Почути диктант можна на "Українському радіо" та на радіо "Культура". На сайті ukr.radio у розділі "Як слухати" можна подивитися мапу частот "Українського радіо" для свого регіону.

Також радіодиктант можна послухати в інтернеті, дивитися на телеканалах UA: Перший та UA: Культура й на каналах регіональної мережі. Крім того, спецпроєкт транслюватиметься на сторінці Українського радіо та корпоративній сторінці Суспільного мовлення у Facebook та на YouTube телеканалу UA: Перший.

Результати радіодиктанту

Текст диктанту оприлюднять на сайті  "Українського радіо" 11 листопада об 11:00. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців, залежно від кількості отриманих листів. Ті, хто напише без жодної помилки, отримають подарунковий набір книжок від "Українського радіо". 

Хто хоче перевірити свій диктант на наявність помилок, повинен сфотографувати або відсканувати свій текст і протягом 15 хвилин після завершення диктанту надіслати на електронну пошту: [email protected] Або ж текст можна надіслати на пошту за адресою:м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001 не пізніше 10 листопада. Час для надсилання готового тексту – астрономічна доба. 

Радіодиктант, фото: кадр з відео
Радіодиктант, фото: кадр з відео

Раніше ми повідомляли, про загрозу національній безпеці: Зеленський терміново скликав засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні країни.

Нагадаємо також, що середня зарплата в Україні досягла максимуму: на скільки збільшилися виплати. У вересні 2020 року в Україні середня номінальна заробітна плата штатного працівника зросла у порівнянні з вереснем 2019 року на 12,3% - до 11 тис. 998 грн.