PEN Ukraine і Центр громадянських свобод 15 листопада на Софійській площі в Києві провели правозахисну акцію «Порожні стільці» – на підтримку громадян України, ув’язнених у Росії та анексованому нею Криму, а також утримуваних на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Як передає Новинар, про цю інформацію повідомляє проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.

Згідно з повідомленням організаторів, акція була приурочена до Дня ув’язненого письменника, або Дня порожніх стільців.

Зазначається, що відомі письменники, журналісти, актори і музиканти стали голосом заручників Кремля і розповіли їхні історії. Зокрема, участь в акції взяли письменники Андрій Курков та Лариса Денисенко, актори Антоніна Хижняк, Олеся Жураковська та Ахтем Сеітаблаєв, музикант Олександр Сидоренко (Фоззі), журналісти Юрій Макаров та Вахтанг Кіпіані.

Популярні статті зараз

Популярні ліки, які можуть завдати шкоди: вони точно є у вашій аптечці

Україну чекають 30 тис смертей від Covid-19 до кінця року: вчені дали моторошний прогноз

Якщо підозрюєте у себе чи близьких Covid-19: повний алгоритм дій

Мінсоцполітики масово перевірятиме пенсіонерів: кому готуватися

Все новости

Мета заходу – нагадати українцям і світовій спільноті про кримінальні справи проти громадян України, засуджених та ув’язнених у Росії та Криму з політичних мотивів, а також закликати представників української влади використовувати кожну можливість для їхнього звільнення, відзначають організатори.

Раніше в секретаріаті уповноваженого Верховної Ради України з прав людини повідомили, що станом на листопад 2020 року кількість громадян України, переслідуваних Росією за політичними мотивами, становить 130 осіб.