PEN Ukraine і Центр громадянських свобод 15 листопада на Софійській площі в Києві провели правозахисну акцію «Порожні стільці» – на підтримку громадян України, ув’язнених у Росії та анексованому нею Криму, а також утримуваних на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Як передає Новинар, про цю інформацію повідомляє проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.

Згідно з повідомленням організаторів, акція була приурочена до Дня ув’язненого письменника, або Дня порожніх стільців.

Зазначається, що відомі письменники, журналісти, актори і музиканти стали голосом заручників Кремля і розповіли їхні історії. Зокрема, участь в акції взяли письменники Андрій Курков та Лариса Денисенко, актори Антоніна Хижняк, Олеся Жураковська та Ахтем Сеітаблаєв, музикант Олександр Сидоренко (Фоззі), журналісти Юрій Макаров та Вахтанг Кіпіані.

Популярні статті зараз

Не приміряйте чужих речей. Велике свято 30 листопада, головні заборони

40 грн за буханку. Після нового року в Україні подорожчає хліб

Під забороною риболовля та алкоголь: велике церковне свято, що не можна робити

Наталя Могилевська, Леся Нікітюк або Слава Камінська? Хто стане "Холостячкою-3" після Злати Огневич, ведучий Григорій Решетник розкрив деталі

Все новости

Мета заходу – нагадати українцям і світовій спільноті про кримінальні справи проти громадян України, засуджених та ув’язнених у Росії та Криму з політичних мотивів, а також закликати представників української влади використовувати кожну можливість для їхнього звільнення, відзначають організатори.

Раніше в секретаріаті уповноваженого Верховної Ради України з прав людини повідомили, що станом на листопад 2020 року кількість громадян України, переслідуваних Росією за політичними мотивами, становить 130 осіб.