У Кропивницькому від коронавірусу померла 11-місячна дівчинка. Це перший випадок в області, коли від цієї інфекції гине така маленька дитина.

Про цю інформацію повідомляє Новинар, з посиланням на матеріал OBOZREVATEL.

Мама дівчинки запевняє, що лікарі лікували дитину не від ковіду. Однак медики впевнені, що в смерті дитини є й вина мами.

Популярні статті зараз

Розкрила халатик і підняла ноги повище: Лілія Ребрик поділилася пікантним фото

Вже з 1 вересня: ціна на світло злетить до небес - скільки доведеться платити українцям

Купальник тріщить по швах: Ані Лорак показала гарячі фото з басейну - вода мало не закипіла

Пекельна спека і дикі зливи: циклон з Європи принесе різке погіршення погоди

Все новости

Зазначається, що маленька Ілона захворіла ще 18 жовтня. Згідно зі словами її мами Наталі Івашиної, їх із донькою доставили до Новоукраїнської районної лікарні Кіровоградської області.

"Нам говорили, що у дочки бронхіт. Я весь час була з нею. У неї була температура 37,5. Потім через кілька днів, коли медсестра зняла їй канюлю, я побачила, що в дочки синяк і рука спухла. Вони неправильно кололи й не попали у вену. Я влаштувала їм скандал, і мене виписали додому", – розповідає Наталя.

Однак вдома доньці ставало гірше і вже через кілька днів швидка їх знову відвезла в цю лікарню. "Коли ми повернулися, то перша ж санітарка мені сказала:

"Ну що, знову з'явилася". Я нічого не відповіла", – згадує мама Наталя.

Немовляті ставало дедалі гірше. Мама запевняє, що намагалася з'ясувати в лікарів, що ж із дитиною, але від неї відмахувалися, казали, що все одно вам цього не зрозуміти.

"Потім у неї піднялася висока температура. Мені сказали, що в дочки отруєння і нас будуть відправляти в Кропивницький. Так і сталося, ми поїхали в обласну лікарню. І вже там з'ясувалося, що в дитини коронавірус. Звідки він міг взятися? Адже в мене тест виявився негативним. А я дочку і на руках носила, і цілувала, чому я не заразилася?", – каже Наталя.

Бабуся дівчинки Віра Петрівна каже, що в Новоукраїнці ніхто ПЛР-тест не робив дитині. Його взяли вже в Кіровоградській обласній лікарні.

"Вони лікували то бронхіт, то отруєння. Говорили годувати дитину по 60 г суміші. Про коронавірус навіть і не йшлося. Коли ми приїхали в обласну лікарню, то лікар нам відразу сказав, що вони вже нічого зробити не можуть! У Новоукраїнці в дитячому відділенні просто вбили нашу дівчинку", – запевняє бабуся.

Після результатів аналізів Ілону терміново перевели з обласної лікарні в Кропивницьку міську лікарню, де лікують коронавірус, маму туди вже не пустили. Дівчинка була в дуже важкому й занедбаному стані. На тлі вірусу в неї ще розвинувся енцефаліт.

"Перед тим як нас у Кропивницький перевели, дочка була млява. Але я приготувала їй суміш 250 мл, нагодувала. Вона все нормально з'їла. Ніякого отруєння не було. Але вже в іншій лікарні дівчинці встановили катетер, щоб годувати", – каже Наталя.

Однак, 5 листопада Ілони не стало. У довідці про смерть написано, що малятко померло від коронавірусу. Мама в розпачі й запевняє, що від коронавірусу її дочку не лікували.

"Вони самі говорили, що не лікували дочку від коронавірусу, а лікували від чогось іншого. Ми з мамою потім намагалися отримати довідку в Кропивницькій міській лікарні про те, як і чим лікували дівчинку, але нам винесли якийсь папірець і все. Лікарі просто від нас тікали в Кропивницькому.

Мені навіть не дали попрощатися з дитиною. Я просила, щоб мене хоч би пустили в морг побачити дочку. Але мені відмовили. Спочатку говорили, що дочку ще не привезли, потім сказали, що в них карантин. Труна була закрита. Нам не дозволили везти її на нашій машині, пригрозили, що якщо ми так зробимо, то нас із міста не випустять. Нам довелося оплачувати їхній транспорт. Ховали дочку в закритій труні, відкрити не дозволили. А глава нашої сільради ще дзвонила односельцям і говорила, щоб на похорон не приходили, бо дочка хвора на коронавірус", – каже Наталя.

Згідно зі словами лікаря, це перший випадок в області, коли від коронавірусу помирає така маленька дитина.

Нагадаємо, що у Черкасах жінці довелося народжувати під дверима лікарні: "Медики злякалися і не пустили".

Раніше ми повідомляли, що Україна увійшла до ТОП-10 країн з поширення хвороби - коронавірус у світі.

Також нагадаємо, що чи потрібно носити маски після вакцинації проти Covid-19: заява інфекціоніста.