У середу, 12 серпня, Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови, що регулює правила адаптивного карантину в країні, в тому числі об'єднавши деякі показники статистики щодо захворювання коронавірусом. Вже завтра, 13 серпня, відбудеться засідання Центральної комісії ТЕБ і НС, на якому регіони України будуть розподілені на нові зони за рівнем поширення коронавірусу. 

Про це міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив на брифінгу за підсумками засідання уряду. Відповідна інформація з'явилася на сторінці МОЗ у Facebook.

Максим Степанов
Максим Степанов

"Сьогодні члени уряду підтримали запропоновані нами зміни в адаптивному карантині. Це оптимальна форма нової реальності, щоб карантин був максимально комфортним для українців і при цьому забезпечував стримування коронавірусу", - заявив Максим Степанов.

Популярні статті зараз

Похолодання та дощі: в яких областях готувати парасольки, прогноз погоди на 23 вересня

Крижані дощі та мороз: найближчими днями Україну накриє холодний антициклон

300 грн в одні руки: Кабмін призначив додаткові щомісячні виплати певній категорії пенсіонерів

Кому з пенсіонерів піднімуть виплати 1 жовтня

Все новости

За його словами, якщо раніше рівень загрози COVID-19 визначався за чотирма показниками (кількість ліжок, кількість випадків, кількість тестувань і динаміка зростання кількості випадків), то тепер він буде визначатися за трьома показниками (заповненість ліжок, рівень тестування і рівень захворюваності в адміністративно територіальних одиницях).

"Якщо говорити про зайнятість ліжок, то в кожній області визначені лікарні для пацієнтів з COVID-19. Якщо в цих лікарнях протягом 5 днів поспіль зайнятість ліжок перевищує 50%, треба розглядати це як перехід на інший рівень небезпеки. Якщо говорити про тестування, то кількість тестів методом ПЛР і ІФА повинна становити не менше 24 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів. Цей показник визначається на рівні області. Щодо показника захворюваності за 14 днів на 100 тисяч населення. Базовий рівень захворюваності зараз - 40 на 100 тисяч населення, якщо в населеному пункті він перевищений, то населений пункт переходить на наступний рівень загрози.", - пояснив Максим Степанов.

Міністр пояснив, комісія ТЕБ і НС приймає рішення про встановлення рівня небезпеки раз на сім днів. Рішення про ослаблення не може бути прийнято раніше, ніж через 14 днів.

"По-перше, максимальний інкубаційний період COVID-19 становить 14 днів, а по-друге, 14 днів - це той період, за який ми можемо побачити, чи були введені обмеження ефективними і чи дозволили стабілізувати ситуацію в регіоні", - резюмував Максим Степанов.

Максим Степанов: Новий поділ України на зони карантину максимально враховуватиме інтереси людей 📍У середу, 12 серпня,...

Geplaatst door Міністерство охорони здоров'я України op Woensdag 12 augustus 2020