Міністерство охорони здоров'я України розробило Національний план впровадження вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19 і проведення масової вакцинації громадян. Його планують затвердити до кінця тижня. 

Кампанії вакцинації має три етапи. Про це у четвер, 17 грудня, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на своїй сторінці у Facebook.

Перший етап передбачає щеплення:

  • медичних працівників, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19;
  • військовослужбовців ЗСУ, які беруть участь в Операції об'єднаних сил;
  • працівників соціальної сфери;
  • людей, які перебувають у закладах з надання довгострокового догляду та підтримки (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо) та персонал відповідних закладів.

Вакцина
Вакцина

Другий етап - планується вакцинація:

Популярні статті зараз

У Насті Каменських помер 81-річний батько: артистка зі сльозами на очах згадала рідну людину

В Австрії стало обов'язковим носіння високозахисних масок: в транспорті і супермаркетах

Нескромна Оля Полякова ледве вмостила свій туз в тоненькому купальнику: "Позорисько"

Напівголу українську модель запідозрили в обмані: "Переборщила, булки злилися"

Все новости
  • людей віком від 60 років, зокрема, тих, які належать до груп медичного ризику;
  • працівників закладів освіти;
  • працівників структур, що забезпечують безпеку держави (Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Національна поліція, Збройні сили України тощо).

Третій етап - це щеплення решти пріоритетних категорій громадян:

  • людей віком від 18 до 59 років, які належать до груп медичного ризику та інші професійні групи, які мають вищий ризик захворювання на коронавірусну хворобу.

Процес вакцинації

Вакцинація відбуватиметься на базі наявних кабінетів щеплень (станом на грудень 2020 року в Україні їх налічується понад 11 тисяч).
Планується створення мобільних бригад з імунізації, які будуть здатні здійснювати до 190 тисяч щеплень на тиждень. Буде залучена й мережа сімейних лікарів. Розглядається також можливість створення тимчасових центрів вакцинації. 

Скріншот: facebook.com/maksym.stepanov.official
Скріншот: facebook.com/maksym.stepanov.official

Скріншот: facebook.com/maksym.stepanov.official
Скріншот: facebook.com/maksym.stepanov.official

Нагадаємо, що маски будуть носити й після появи вакцини проти Covid-19 - головний інфекціоніст США. Адже навіть якщо вакцина буде ефективною на 90%, не завжди можна знати, наскільки вакцина ефективна для конкретної людини.

Раніше ми повідомляли, у Британії виявили новий штам коронавірусу, який поширюється швидше: заразилися близько тисячі осіб. У Великій Британії виявили мутований штам коронавірусу. Основною відмінністю якого є те, що він поширюється швидше за свого попередника. Про це заявив міністр охорони здоров’я Меттью Хенкок.

Нагадаємо також, чому не можна носити маску в мороз: пояснення лікарів. За словами лікарів, не потрібно носити маску в мороз. Засіб захисту необхідно використовувати тільки в місцях скупчення людей