Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що тезу про гуманітарну кризу з водою в Криму придумала російська пропаганда для того, щоб переконувати світ, що треба подавати на півострів воду. Він упевнений, що в Криму немає проблем із забезпеченням водою населення.

Про це він сказав в ефірі "UA: Українське радіо".

"Гуманітарної кризи з водою в Криму немає. Є криза з постачання води на військові бази і для важкої промисловості, розташованої в Криму. Люди, які проживають в Криму, мають доступ до води. І тому повторення наративу про гуманітарну кризу - це якраз посилення такого російського сигналу. Безумовно, якщо почнуть страждати люди, потрібно буде думати, як ми можемо їм допомогти. Але, я хочу підкреслити дуже чітко, що, згідно з міжнародним правом, повну відповідальність за ситуацію на окупованій території несе держава-окупант. Точка. І тому ми абсолютно впевнено і спокійно говоримо про те, що відновлення подачі води в Крим можливе лише в контексті деокупації півострова", – пояснив Кулеба. Дмитро Кулеба

Північно-Кримський канал
Північно-Кримський канал

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль допускає можливість постачання прісної води з материкової частини України в анексований Крим у разі, як він висловився, гуманітарної катастрофи на півострові. Цього тижня постійне представництво Росії при ООН заявило, що влада України порушує права жителів анексованого Криму, продовжуючи "водну блокаду" півострова та обмежуючи в'їзд через КПВВ на адмінкордоні з Херсонською областю.

Популярні статті зараз

Не дивитесь часто у дзеркало: велике свято 16 вересня, народні прикмети

10 пенсій за один раз: Пенсійний фонд озвучив умови, хто отримає гроші

Пенсії українців зростуть майже у два рази: прем'єр Шмигаль уточнив, коли чекати змін

На ногах ледь тримається, а хоче помолодшати: 72-річна Алла Пугачова змінила колір волосся та зробила пластику

Все новости

Український гідролог Михайло Яцюк зазначає, що без дніпровської води за шість років земля в Криму засохла, водосховища обміліли, а трубопровід, який проклали російські військові для потреб Сімферополя, не вирішить проблему дефіциту води. Він назвав це просто "піаром".

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне річище Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією у 2014 році постачання води на півострів припинили. Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел.

Північно-Кримський канал
Північно-Кримський канал