Вартість приготування куті на сім'ю за традиційним рецептом вагою 1,5 кг підвищилася на 15% до 96 гривень у 2021 році у порівнянні з 2020 роком.

Такі підрахунки зробила громадська спілка "Економічний дискусійний клуб", пише "Курс".

"За нашими розрахунками та київськими цінами, господаркам приготування куті на сім'ю (1,5 кг) на Святвечір-2021 коштуватиме 96 гривень, або близько 16 гривень на порцію 250 грамів... Якщо порівнювати з січнем 2020 року, то вартість куті зросла майже на 15% внаслідок подорожчання практично всіх інгредієнтів страви", - сказано в ньому.

Різдво, кадр з відео
Різдво, кадр з відео

Станом на січень 2021 року, 1 кг пшеничної крупи можна купити за 20 гривень, меду - за 150 гривень, родзинок - за 80 гривень, маку - за 130 гривень, волоських горіхів - за 250 гривень.

Популярні статті зараз

Два рази по 4 дні: українцям обіцяють довгі вихідні, новий календар свят

Підвищення пенсій не для всіх: хто потрапив до списку "обраних" на жовтень

67 копійок за кіловат: українцям розповіли, як можна платити менше за електрику

Кому з пенсіонерів піднімуть виплати 1 жовтня

Все новости

Водночас на узвар (без додавання цукру) орієнтовно необхідно витратити 28 гривень за 2 л, що на 10% дорожче, ніж роком раніше, внаслідок подорожчання сухофруктів (груші та яблук). Зараз 1 кг сухофруктів коштує 55 гривень.

Зазначається, що темпи зростання споживчих цін на більшість соціально значущих продовольчих товарів у 2020 році були повільнішими, ніж у 2019 році.

Проте, згідно з повідомленням, подорожчання торкнулося більшості харчових продуктів, які складають основу споживчого кошика українців (виняток склали традиційні овочі і картопля).

Кутя, кадр з відео
Кутя, кадр з відео

Нагадаємо, що в Україні запровадять електронну реєстрацію місця проживання: як це працюватиме. Уряд має намір запровадити електронну реєстрацію місця проживання

Раніше ми повідомляли, у Британії виявили новий штам коронавірусу, який поширюється швидше: заразилися близько тисячі осіб. У Великій Британії виявили мутований штам коронавірусу. Основною відмінністю якого є те, що він поширюється швидше за свого попередника. Про це заявив міністр охорони здоров’я Меттью Хенкок.

Нагадаємо також, чому не можна носити маску в мороз: пояснення лікарів. За словами лікарів, не потрібно носити маску в мороз. Засіб захисту необхідно використовувати тільки в місцях скупчення людей