З 1 січня в Україні зросли тарифи на газ, що стало причиною численних протестів. У зв'язку з цим в уряді вже представили план дій для зниження цін. Побутовим споживачам пропонується самостійно вибирати постачальника з найбільш вигідним тарифом. 

1 серпня 2020 в Україні почав працювати відкритий газовий ринок. Приватні споживачі, в тому числі жителі багатоквартирних і приватних будинків, отримали можливість вибирати компанію-постачальника газу з найкращими умовами і тарифами. Подати заяву можливо онлайн або в центрах обслуговування клієнтів газопостачальних компаній.

Ціна на газ, фото: кадр з відео
Ціна на газ, фото: кадр з відео

Як змінити постачальника послуг онлайн:

Популярні статті зараз

Нескромна Оля Полякова ледве вмостила свій туз в тоненькому купальнику: "Позорисько"

Володимир Дантес втратив бажання відпочивати, хоче назад: "Жене мене ..."

Гола Тіна Кароль підібгала ноги і прикрила свій "вареник": "Як богомол або бабка"

Тіна Кароль пожалілася на проблеми у сім'ї через різний світогляд: майже не спілкується з батьками

Все новости

  1. Необхідно вибрати газопостачальну компанію, їх понад 50 по Україні (перелік постачальників з актуальними цінами представлений на порталі "Газотека").
  2. Перевірити наявність у постачальника ліцензії на сайті НКРЕКП.
  3. Подати заяву про приєднання встановленого зразка (безпосередньо на сайті компанії, або відправити скан-копію/фото заяви на email компанії).
  4. Для зміни постачальника також необхідно знати ЕIC-код. Це 16-значний код енергетичної ідентифікації, який присвоюється кожному споживачеві. Його можна знайти в квитанції за газ.
  5. До заяви прикріпити документи (копії паспорта, ІПН, документ на право власності житла, остання квитанція за газ). Перелік необхідних документів визначає сам постачальник.
  6. У період 4-21 день новий постачальник повинен повідомити споживача про підключення, його умови і тарифи.

Зміна постачальника послуг відбувається автоматично, газопостачання не відключається. Відмовлятися від підключення минулого постачальника не потрібно. Договір з ним також розривається автоматично з моменту реєстрації споживача в реєстрі нового постачальника.

Попередній постачальник протягом 6 тижнів повинен виставити споживачеві остаточний рахунок, який необхідно сплатити протягом 10 днів після отримання. Варто відзначити, щоспоживач може змінити тільки газопостачальну компанію. 

Нагадаємо, що в Україні запровадять електронну реєстрацію місця проживання: як це працюватиме. Уряд має намір запровадити електронну реєстрацію місця проживання

Раніше ми повідомляли, у Британії виявили новий штам коронавірусу, який поширюється швидше: заразилися близько тисячі осіб. У Великій Британії виявили мутований штам коронавірусу. Основною відмінністю якого є те, що він поширюється швидше за свого попередника. Про це заявив міністр охорони здоров’я Меттью Хенкок.

Нагадаємо також, чому не можна носити маску в мороз: пояснення лікарів. За словами лікарів, не потрібно носити маску в мороз. Засіб захисту необхідно використовувати тільки в місцях скупчення людей