Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов пояснив, що показники захворюваності по областях аналізуватимуть щоп'ятниці. А нові зони на підставі цих показників будуть вводитися з понеділка.

Стежити за введенням зон можна на інтерактивній карті.

Для визначення зон враховують 4 показники:

  • завантаженість ліжок в лікарнях;
  • середня кількість тестувань в регіоні;
  • виявлення нових випадків;
  • динаміка зростання нових випадків інфікування.

Візуалізація епідемічних показників, фото: eachinitiative.maps.arcgis.com
Візуалізація епідемічних показників, фото: eachinitiative.maps.arcgis.com

У зеленій зоні будуть діяти правила, встановлені по всій країні - носіння маски в громадських місцях, соціальна дистанція, використання антисептика; проведення масових заходів з не більше ніж 1 особою на 5 кв. м; заповненість кінотеатрів і театрів не більше, ніж на 50%; перевезення пасажирів в громадському транспорті тільки на сидячих місцях.

Популярні статті зараз

Пекуча Оля Цибульська виставила замерзлі голі груди: "Як тобі?"

Катя Кухар в купальнику розсунула ноги, показавши дещо цікаве: "Рибка в океані"

Туніс відніс Україну до "червоної" зони і закрив кордони

Кравчук допустив "ширше застосування" російської мови на Донбасі: деталі

Все новости

У жовтій зоні до попередніх обмежень додадуться обмеження на відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку.

У помаранчевій зоні до згаданих обмежень додадуть припинення діяльності закладів розміщення, крім готелів, обмеження діяльності розважальних закладів та закладів харчування в нічний час, діяльності спортзалів, фітнес-залів, дитячих установ оздоровлення і відпочинку, а також обмеження для масових заходів - 1 людина на 20 кв. м і не більше 100 осіб.

У червоній зоні буде заборонено роботу громадського транспорту, відвідування навчальних закладів, закриття ресторанів, ТРЦ тощо.

За словами Степанова, перехід в ту чи іншу зону визначатимуть, якщо є перевищення показників 5 днів поспіль. Повернутися назад — в попередню зону — можливо, якщо три дні поспіль ситуація тримається на рівні, встановленому для легшої зони.