В Укрзалізниці пояснили, чи можливе здешевлення залізничних квитків в Україні. Пояснення дав ексголова правління АТ "Укрзалізниця" Володимир Жмак.

"З приводу вартості квитків - з 2018 року вартість не змінювалася, попри інфляцію, зміну курсу і так далі. Тому, на жаль, сьогодні пасажирські перевезення збиткові для "Укрзалізниці". У всьому світі пасажирські перевезення дотуються з державного бюджету, у нас цього немає. Крім того, ми не те що не підвищуємо вартість проїзду, ми навіть не індексуємо на рівень інфляції. Тому говорити про те, що у нас є можливість зменшувати вартість квитків, ми сьогодні не можемо", - зазначив він.

Потяг Укрзалізниці, фото: кадр з відео
Потяг Укрзалізниці, фото: кадр з відео

"Укрзалізниця" за словами Володимира Жмака, не отримує жодних дотацій і їй не компенсують перевезення пільгових пасажирів, пише "Курс". 

Популярні статті зараз

Через "Ощадбанк" українець позбувся субсидії: особливості роботи "Ощад 24/7"

Кому з пенсіонерів піднімуть виплати 1 жовтня

Мінімальна пенсія 2500 грн: названа категорія, якій підвищать виплати з 1 жовтня

Українці зможуть отримувати пенсії родичів, яких немає в живих: кому покладені такі виплати

Все новости

"Наприклад, на сьогодні заборгованість тільки Міністерства освіти перед "Укрзалізницею" становить мільярд гривень, заборгованість місцевих бюджетів за перевезення пільгових пасажирів приміськими поїздами – близько мільярда гривень".

Він також додав, що в рамках реорганізації з метою поділу на кілька компаній, пасажирські перевезення повинні "стати принаймні самоокупними".

"Ми хочемо вийти на прямі публічні договори на перевезення пасажирів з органами центральної та місцевої влади за принципом укладання договорів з обласними адміністраціями, міськими, великими заводами та підприємствами, які зацікавлені в пунктуальному прибутті на роботу співробітників. І ми будемо використовувати принцип пряника: якщо у вас є з нами договір, Ви отримаєте нову модернізовану електричку, з усіма сучасними умовами перевезення. Якщо немає договору - будемо надавати за залишковим принципом електрички Ризького заводу 1976 року", - розповів він.

Укрзалізниця
Укрзалізниця

Нагадаємо, що в Україні запровадять електронну реєстрацію місця проживання: як це працюватиме. Уряд має намір запровадити електронну реєстрацію місця проживання

Раніше ми повідомляли, в Одесі правоохоронці шукають бомбу у 185 дитячих садочках: "Загроза вибуху". В Одесі шукають бомбу відразу майже в 200 дитсадках

Нагадаємо також, чому не можна носити маску в мороз: пояснення лікарів. За словами лікарів, не потрібно носити маску в мороз. Засіб захисту необхідно використовувати тільки в місцях скупчення людей