У Православній церкві України назвали міфом твердження, що масові хрещенські купання є давньою українською традицією. У ПЦУ додали, що у нашого народу такої традиції, пов'язаної зі Святим Богоявлення, точно не було. 

Про це ПЦУ повідомляє на сторінці в мережі Facebook.

"Останніми роками в час святкування Хрещення Господнього активізується мода на масові пірнання в ополонку. Мотивація у кожного різна: хтось "змиває гріхи", хтось випробовує можливості свого тіла, а хтось аргументує це дотриманням "давньої української традиції". Останнє твердження – цілком помилкове! У нашого народу такої традиції, пов'язаної зі Святим Богоявлення, не було", – зазначили в ПЦУ.

Водохреща, кадр з відео
Водохреща, кадр з відео

Зазначається, що ні етнографи, ні історики ще до середини ХХ століття не фіксували нібито "традиційних" масових пірнань українців у крижану воду з нагоди свята Хрещення Господнього. Описів такого дійства також немає у давніх джерелах, дослідженнях про традиції козацької України, та спогадах людей старшого віку.

Популярні статті зараз

Нервова Алла Пугачова з цигаркою в руках відчула себе богемою: "Все ніяк не задовольниться"

Анна Заворотнюк раптово відреклася від усіх: "Навіть не віриться ..."

Комік Дядя Жора розповів про життя після інсульту: "Живемо один раз"

Мати безсердечно розстріляла своїх доньок: "Сім'я виглядала щасливою"

Все новости

Водночас деякі історики пов'язують такий звичай з росіянами, у яких було заведено пірнати в холодну воду після лазні, а також із розширенням ідей загартування організму, як частини здорового способу життя, пише "Діалог". Проте, у ПЦУ наголосили, що церква не забороняє пірнати в зимову воду, це право і вибір кожного.

"Але ми закликаємо не вважати цю дію церковною, пов'язаною зі святкуванням Хрещення Господнього. Хто робить такий вибір – має чинити це усвідомлено та відповідально, ретельно зважуючи всі "за" і "проти": стан здоров'я, причини для такого вчинку, можливі наслідки, зокрема, в умовах пандемії", – йдеться в повідомленні.

ПЦУ, скрін: Фейсбук
ПЦУ, скрін: Фейсбук

Нагадаємо, що буде з цінами на квитки у 2021 році: пояснення Укрзалізниці. УЗ пояснила, чи зміняться ціни на залізничні квитки

Раніше ми повідомляли, в Одесі правоохоронці шукають бомбу у 185 дитячих садочках: "Загроза вибуху". В Одесі шукають бомбу відразу майже в 200 дитсадках

Нагадаємо також, Кабмін має намір схвалити граничну ціну газу в Україні: названо точні цифри. Кабінет міністрів України повинен зібратися на позачергове засідання для прийняття граничних тарифів на газ для населення, які почнуть діяти вже з лютого.