Міністр охорони здоров'я Максим Степанов прокоментував можливість запровадження посвідчень про вакцинацію від коронавірусу в Україні.

Як сказав Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24", він не виключає запровадження таких документів в Україні, хоча погоджується, що вони не вирішать всіх проблем.

"У світі існує міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Такі форми використовувалися, наприклад, при вакцинації від жовтої лихоманки. Я не виключаю, що щось подібне може бути. Але знову ж таки - для чого і яким способом це використовуватиметься. Ми повинні не забувати, що у нас є категорія громадян, яких вакцинувати не можливо за медичними показниками, це алергічні реакції... що робити з цією людиною?", – зауважив очільник МОЗ. Максим Степанов

Максим Степанов, фото: кадр з відео
Максим Степанов, фото: кадр з відео

Максим Степанов пояснив, що такі паспорти можуть створювати дискримінацію у суспільстві. Він також додав, що вакцинація від Covid-19 в Україні розпочнеться в середині лютого.

Популярні статті зараз

Анна Семенович з пляшкою в руках вирішила спитися: "Не вийде з перехідного віку"

Тіна Кароль "зловила" передоз і впала з дивана: "Гарно відсвяткувала"

Маша Єфросиніна змінила образ: "Копія Наталія Варлей з фільму "Кавказька полонянка""

Кароль на тлі чуток про вагітність здивувала змінами: "Постаріла дуже"

Все новости

"Напевно, можуть бути якісь обмеження. Це на рівні фантазії, коли ти приїхав до якоїсь країни і можеш не проходити самоізоляцію, не здавати тест, а якщо немає (імунного паспорта - ред.), то повинен проходити. Тут існує дискримінаційний момент", – додав Степанов. Максим Степанов

Covid-паспорт або паспорт вакцинації – це документ, який може замінити собою нинішні умови під час подорожей за кордон. Якщо наразі для в’їзду до низки країн необхідно пред’являти негативні результати лабораторного тесту на коронавірус, то після впровадження Covid-паспортів буде достатньо пред’являти їх.

Водночас Комітет Всесвітньої організації охорони здоров’я з надзвичайних ситуацій наразі виступає проти Covid-паспортів через те, що вплив вакцин на скорочення передачі вірусу поки невідомий, а доступність вакцин в цей час занадто обмежена.

Вакцинування, фото:pixabay.com
Вакцинування, фото:pixabay.com

Нагадаємо, що буде з цінами на квитки у 2021 році: пояснення Укрзалізниці. УЗ пояснила, чи зміняться ціни на залізничні квитки

Раніше ми повідомляли, в Одесі правоохоронці шукають бомбу у 185 дитячих садочках: "Загроза вибуху". В Одесі шукають бомбу відразу майже в 200 дитсадках

Нагадаємо також, Кабмін має намір схвалити граничну ціну газу в Україні: названо точні цифри. Кабінет міністрів України повинен зібратися на позачергове засідання для прийняття граничних тарифів на газ для населення, які почнуть діяти вже з лютого.