У Верховній Раді ухвалили за основу урядовий законопроєкт, яким піднімуть штраф за порушення правил техногенної безпеки. Відповідне рішення підтримали 317 народних депутатів України на пленарному засіданні ВР у вівторок, 26 січня.

"Пропонується підняти відповідальність за порушення правил техногенної безпеки — штраф підняти з 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів громадян — 1700 грн. Це потрібно не для того, щоб влаштовувати терор, а для того, щоб звертати увагу всіх, що треба виконувати правила пожежної безпеки", — сказав під час представлення законопроєкту заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Верховна Рада, фото: кадр з відео
Верховна Рада, фото: кадр з відео

Як зазначив заступник голови МВС, наразі в законодавстві існує дуже багато проблем у частині притягнення до відповідальності осіб, які не хочуть виконувати приписи пожежних інспекторів. Зараз діє максимальний штраф — 109 грн.

Документ передбачає встановити мінімальний штраф за адміністративні правопорушення, передбачені статтями 175 та 1888 Кодексу України про адміністративні правопорушення у розмірі 510 грн, а максимальний — 8500 грн, що, своєю чергою, становить 5,7% та 95,4% показника середньої заробітної плати, установленого в серпні 2019 року (8909 грн) відповідно (похибка до 5 %).

Популярні статті зараз

Мінімальна пенсія 8 тис. грн: хто отримає такі виплати

Індексація пенсій з 1 грудня: у кого зростуть виплати до 2600 грн

Гривня може знецінитись? Яким буде курс долара в жовтні, прогноз експертів

Платити за газ по-новому: власників приватних будинків Нафтогаз переводить на інший тарифний план

Все новости

Нагадаємо, що буде з цінами на квитки у 2021 році: пояснення Укрзалізниці. УЗ пояснила, чи зміняться ціни на залізничні квитки

Раніше ми повідомляли, в Одесі правоохоронці шукають бомбу у 185 дитячих садочках: "Загроза вибуху". В Одесі шукають бомбу відразу майже в 200 дитсадках

Нагадаємо також, Кабмін має намір схвалити граничну ціну газу в Україні: названо точні цифри. Кабінет міністрів України повинен зібратися на позачергове засідання для прийняття граничних тарифів на газ для населення, які почнуть діяти вже з лютого.