Українцям пообіцяли підвищення тарифу на електроенергію з 1 вересня

Міністерство енергетики України планує підвищити ціни на електроенергію для населення. При цьому, стверджують чиновники, про єдиний тариф, при якому за кіловат українці платили 1,68 гривні, багатьом доведеться забути - чинності набере нова модель соцзобов'язань на ринку, через яку споживачів розділять на кілька категорій. Про це з посиланням на коментар Міненерго повідомляє УНІАН.

За словами глави відомства Германа Галущенка, приблизно для 40% українців тариф не зміниться - мова йде про споживачів, які витрачають електроенергію в межах 100 кВТ-год на місяць. Платити більше доведеться тим споживачам, які вийдуть за межі цього ліміту - їх у міністерстві планують розділити на три категорії, для кожної з яких незабаром будуть озвучені нові розцінки.

Так, витрати збільшаться у тих українців, які витрачають електроенергію в наступних межах: 

  • від 100 до 300 кВт-год;
  • від 300 до 500 кВт-год;
  • від 500 кВт-год і більше. 

Відповідно, у міру зростання кількості споживаної електроенергії, буде рости і тариф. Нові розцінки, щоправда, в Міненерго поки не озвучили, проте вже зараз чиновники припускають, що максимальна вартість кіловата електроенергії буде варіюватися в межах від 3 до 3,5 гривні. Примітно, що відрізнятися тарифи будуть і в залежності від регіону - найнижчою вартість електроенергії (близько 2,6 - 2,96 гривні за кіловат) буде в Дніпропетровській і Київській областях. Найдорожче платитимуть мешканці Луганської та Івано-Франківської областей (до 4-х гривень за кіловат).

Варто відзначити, що підвищення тарифу на електроенергію планувалося ще на початку липня. Пізніше в Міненерго збиралися підвищити ціну з 1 серпня, проте в середу, 28 липня, з'явилася інформація про те, що Кабінет міністрів прийняв рішення про відстрочку підвищення до 1 вересня.

Популярні статті зараз

Торкнеться кожного: 5 причин, через які можуть анулювати дипломи про вищу освіту

Два підвищення "мінімалки": кому піднімуть пенсії до 2 400 грн до кінця 2021 року

Підвищення пенсій не для всіх: хто потрапив до списку "обраних" на жовтень

300 грн в одні руки: Кабмін призначив додаткові щомісячні виплати певній категорії пенсіонерів

Все новости

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що у Києві подорожчає проїзд у маршрутному транспорті.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що у Пенсійному фонді відзвітували про підвищення пенсій у липні.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що до 2030 року пенсії українців істотно знизяться.