Матеріальне становище одержувачів субсидій оцінюватиме спеціальна інспекція

Українці, які вже отримують або тільки претендують на отримання субсидії на комунальні послуги, можуть зіткнутися з нововведенням - їх матеріальне становище буде оцінювати інспекція, яка заради цього буде відвідувати їхні будинки і квартири. Проєкт такої постанови розроблений Кабінетом Міністрів і для громадського обговорення розміщений на сайті Мінсоцполітики.

Основна ідея проекту - контроль над одержувачами субсидій, який буде виражатися в регулярних перевірках, в ході яких інспектори, відвідуючи будинки субсидіантів, звертатимуть увагу на наявність дорогих речей, умови життя, ремонт тощо. Примітно, що просто не пустити контролерів в будинок не вийде - в цьому випадку виплата субсидій на час буде припинена. Позбудуться субсидій і ті громадяни, чиє матеріальне становище інспекція вважатиме стабільним.

Торкнеться нововведення не тільки одержувачів субсидій, а й людей, які оформили отримання соцдопомоги від держави.

Раніше в Міністерстві соціальної політики вже виступали з подібним проектом, який, втім, був заблокований Конституційним судом як незаконний. Зараз документ доопрацювали, і після громадського обговорення він буде представлений на розгляд Верховної Ради. Якщо депутати підтримають ідею, то чекати візиту інспекторів одержувачам субсидій та соцдопомоги доведеться вже з 1 січня 2022 року.

Разом з тим ряд провідних юристів України вважає проведення таких інспекцій абсолютно незаконним, оскільки при цьому буде порушено право на недоторканність житла - зараз потрапити в будинок до людини чиновники можуть тільки отримавши на це судовий дозвіл. Турбує юристів і той факт, що подібні перевірки породять хвилю корупції, оскільки чимало українців спробує просто "домовитися" з інспекторами. 

Популярні статті зараз

Газ і тепло: скільки українці платитимуть у новому опалювальному сезоні, цифри

Ще день залишився: "бабине літо" відкладається, українцям назвали дату приходу холодів

Підвищення пенсій не для всіх: хто потрапив до списку "обраних" на жовтень

На ногах ледь тримається, а хоче помолодшати: 72-річна Алла Пугачова змінила колір волосся та зробила пластику

Все новости

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що українцям прогнозують енергетичну кризу під час нового опалювального сезону.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що у новому опалювальному сезоні тарифи на газ і тепло значно зростуть.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що з 1 вересня уряд планує підвищити тариф на електроенергію в Україні.