Парафіяни Православної церкви 2 серпня вшановують пам'ять святого пророка Іллі

2 серпня православні християни шанують пророка Іллю-біблійного святого, життєпис якого викладається в третій і четвертій книзі Царств старого. За легендою, Ілля (в іудейській традиції - Еліяху) був ревним борцем з ідолопоклонництвом, якого Господь в нагороду за благочестя взяв на небо живим.

У Старому Завіті йдеться про те, що пророк Ілля був піднесений на небеса "у вогняній колісниці". У поданні наших предків "вогняна колісниця" асоціювалася грозою, а тому святий Ілля вважається громовержцем, який велить блискавками і з їх допомогою здатний карати грішників. 2 серпня православні християни не виконують ніякої роботи по дому, зате відвідують храми. За старих часів "на святого Іллю" предки молилися про дощ і врожай і влаштовували хресні ходи. Крім того, після 2 серпня предки припиняли купання у водоймах - вважалося, що з цього дня вода в річках і озерах стає занадто холодною.

Боялися в цей день виходити на перехрестя, вважаючи, що сьогодні там збирається нечиста сила. А ось під деревами намагалися не зупинятися, побоюючись удару блискавки. Крім іншого, в будинок " на Іллю "не пускали кішок і собак, вважаючи, що слідом за ними" влетить " блискавка, яка підпалить житло.

Популярні статті зараз

Тринадцята пенсія для "обраних": кому пропонують зробити позачергові виплати та яким коштом

Ціни злетять в три рази: українців попередили про масовий дефіцит картоплі

Зимовий час 2021: названа дата, коли українці спатимуть на годину довше

Платіть вполовину дорожче або відключать газ: українців стали переводити на нові газові тарифи

Все новости

Більшість погодних прикмет дня так чи інакше пов'язані з грозою і дощем-Дощ " на Іллю "вважався передвісником хорошого врожаю в майбутньому році, а ось сильного" сухого " грому без дощу боялися, вважаючи, що незабаром випаде град. Похмура погода після полудня віщувала затяжну холодну весну і убогий урожай зернових.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали три знаки Зодіаку, для яких Серпень не буде вдалим.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали знаки Зодіаку, які зустрінуть свою любов до кінця року.

Також раніше Новінар повідомляв про те, що астрологи назвали знаки зодіаку, яким варто бути добрішими до оточуючих.