Парафіяни Православної церкви 3 серпня шанують старозавітного пророка Єзекіїля

У церковному календарі православних християн 3 серпня - день пам'яті пророка Єзекіїля, одного з чотирьох великих пророків Старого Заповіту. Крім того, в цей день вшановують пам'ять ще одного святого - преподобного Онуфрія Печерського (або Мовчазного), ченця Києво-Печерської Лаври, який жив в 12 столітті, чиї мощі досі знаходяться в знаменитому монастирі.

Прізвисько "Мовчазний" Онуфрій отримав з цілком зрозумілої причини - свого часу чернець, заради більшого зближення з Богом і зречення від мирської суєти, дав обітницю мовчання, що в ті часи було поширеною духовною практикою. Наші предки вірили, що віддаючи данину пам'яті преподобному Онуфрію, 3 серпня варто менше розмовляти, виконуючи всі господарські роботи в тиші: надмірно балакучих, вірили пращури, чекають нещастя і хвороби.

У народі вважалося, що саме 3 серпня жива природа починає потроху прощатися з літом, а по погоді в цей день судили про те, якими будуть зима та осінь. Готуватися до холодів починали й самі люди - 3 серпня діставали зі скринь теплий одяг, провітрювали його та перевіряли якість речей. "На Онуфрія" негожим вважалося вживати спиртні напої та позичати гроші.

Цікаві погодні прикмети пов'язані з 3 серпня: вважається, що ранковий туман віщує теплу і довгу осінь, грозовий дощ "на Онуфрія" обіцяє дощовий і холодний жовтень, а вітряна погода обіцяє затяжну і морозну зиму.

Популярні статті зараз

8 гривень за кВт: українців попередили про стрибок тарифів на електрику, Зеленський підписав указ

З 20 вересня в Україні запрацюють нові правила карантину

Пенсії українців зростуть майже у два рази: прем'єр Шмигаль уточнив, коли чекати змін

Зморшки та плями живого місця не залишили: мокра Алла Пугачова зірвала грим і фільтри - ось що бачить Галкін вдома, шанувальники сторопіли

Все новости

З іменинами 3 серпня слід привітати людей, що носять імена Анна, Федір, Євгенія, Петро і Георгій.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали три знаки Зодіаку, для яких Серпень не буде вдалим.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали знаки Зодіаку, які зустрінуть свою любов до кінця року.

Також раніше Новінар повідомляв про те, що астрологи назвали знаки зодіаку, яким варто бути добрішими до оточуючих.