Скасовувати або тимчасово припиняти виплату пенсій українцям дозволяє законодавство

Законодавство України передбачає ряд випадків, в яких виплата пенсій може бути припинена або скасована зовсім. Про це юрист Олександр Плахотник розповів у коментарі видання Обозреватель.

Одним з найбільш поширених випадків є помилка в документах (в тому числі - неправильно написані ПІБ). Щоб виправити таку помилку в електронній базі, наявність необхідного трудового стажу доведеться підтвердити за допомогою трудової книжки старого зразка. В іншому випадку вже призначену пенсію можуть скасувати, а перед самим пенсіонером виникне необхідність "допрацювати" необхідну кількість років.

Тимчасово призупиняють виплату пенсій тим українцям, які залишають межі країни на досить довгий період. Якщо між Україною та державою, в якій живе такий пенсіонер, існує відповідний договір, виплата пенсій продовжиться за фактичним місцем проживання. Якщо такого договору немає, виплату пенсій призупинять до повернення людини на територію України.

Зрозуміло, скасовують пенсію і тим людям, які отримували виплати завдяки підробці документів. Таких ошуканців виявляють за допомогою спеціальних перевірок, що проводяться ПФУ, після чого в обов'язковому порядку змушують повернути державі незаконно отримані кошти. 

Ще одна причина припинення виплат до з'ясування обставин - 6-місячний період, протягом якого людина, яка не покидала територію країни, з якихось причин не отримувала пенсію. 

Популярні статті зараз

10 пенсій за один раз: Пенсійний фонд озвучив умови, хто отримає гроші

Пенсії українців зростуть майже у два рази: прем'єр Шмигаль уточнив, коли чекати змін

Зморшки та плями живого місця не залишили: мокра Алла Пугачова зірвала грим і фільтри - ось що бачить Галкін вдома, шанувальники сторопіли

В Україні подешевшають цукор, хліб і соняшникова олія

Все новости

І, нарешті, залишитися без виплат можуть ті жителі тимчасово окупованих територій, які змінили місце проживання, не повідомивши про це відповідні органи. У разі виявлення факту такого порушення, пенсію перестають виплачувати вже з наступного місяця.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що українцям пообіцяли реформу і підвищення прожиткового мінімуму в 2022 році.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що кілька мільйонів українців ризикують залишитися без пенсій вже в 2027 році.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що на жовтень 2021 року заплановано чергове підвищення пенсій.