Карантинні пільги для одержувачів субсидій збираються скасувати з 1 жовтня

В Україні з 1 жовтня збираються повернути стандартні норми споживання комунальних послуг для одержувачів субсидій. При цьому карантинні пільги, завдяки яким субсидіанти могли користуватися газом, водою та електроенергією в обсязі, що на 50% перевищує звичайну норму, скасують. Про це заявила глава Міністерства соціальної політики Марина Лазебна в ефірі каналу Live.

За словами Лазебної, норма "+ 50%" була введена Кабінетом Міністрів у березні 2020 року - тобто, тоді, коли уряд вперше "закрив" країну на карантин. Зараз необхідність в такій пільзі для одержувачів субсидій відпала, а тому вже з 1 жовтня її збираються скасувати. 

При цьому самі субсидії скорочувати не будуть, проте їх сума зменшиться в тому випадку, якщо субсидіант буде споживати комунальні послуги в обсязі, що перевищує соціальну норму.

Пільгу, зазначила Лазебна, уряд поверне, якщо в результаті "четвертої хвилі" COVID - 19 в Україні знову буде введений жорсткий карантинний режим.

Примітно, що пільгова норма "+50" протягом півтора року діяла на такі комунальні послуги, як централізоване постачання холодної та гарячої води, постачання газу за наявності або відсутності газової колонки та газової плити, а також постачання електроенергії. На такі послуги, як централізоване опалення, вивезення сміття, а також утримання будинків та прибудинкової території, пільгова норма не поширювалася.

Популярні статті зараз

Не чекайте паперову платіжку: "Нафтогаз" роз'яснив споживачам, як платити за газ правильно

На пенсію в 50 років: встановлено список осіб, які можуть оформити пенсійні виплати достроково

В Україні вибірково підвищать мінімальну пенсію до 3000

Українцям нараховуватимуть штрафи, торкнеться тих, хто не встиг до 1 вересня

Все новости

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що з 1 серпня в Україні зросли ціни на газ для споживачів.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що українцям прогнозують енергетичну кризу під час нового опалювального сезону.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що в Україні матеріальний стан одержувачів субсидій перевірятиме особлива інспекція.