У нашій країні тарифи на комунальні послуги можуть підвищити вже до нового опалювального сезону

Про те, що "Нафтогаз" продовжує заповнювати сховища європейським "блакитним паливом", всупереч досить високим цінам, і з цієї причини вартість "комуналки" в Україні рекордно зросте, спираючись на думки експертів, пише "Обозреватель".

Передбачається, що ціна енергоносія відіб'ється на двох категоріях українців: тих, хто опалює житло самостійно, і тих, хто користується централізованим теплопостачанням. І якщо з першою категорією все зрозуміло - побутових споживачів примусово перевели на "фіксований" тариф з вартістю газу в 7,88 гривні за один кубометр(знижка при оплаті раніше покладеного терміну), то з другої все не так ясно: ціноутворення залежить від рішення місцевої влади, а Асоціація "Укртеплокомуненерго", обіцяє - тарифи в новому опалювальному сезоні зростуть від 15 до 70 відсотків, залежно від населеного пункту.

Основною причиною подорожчання послуг теплопостачання та гарячої води, стало те, що з травня поточного року підприємства ТКЕ почали закуповувати газ у НАК "Нафтогаз" абсолютно за іншими цінами - закінчилася дія ПСО, і вже зараз в тарифи закладена ціна на газ у розмірі 10 гривень за один кубометр. Крім того, "комунальників" зобов'язали розраховуватися за газ авансом, але платежі від населення надходять за фактом використання послуги, пізніше. Таким чином, виникає диспропорція, яку потрібно покривати з власних коштів, відсутніх в ТКЕ.

Платіжка за електроенергію
Платіжка за електроенергію

Популярні статті зараз

Платіть вполовину дорожче або відключать газ: українців стали переводити на нові газові тарифи

Накопичити більше стажу не вийде: українців хочуть змусити раніше виходити на пенсію

300 грн в одні руки: Кабмін призначив додаткові щомісячні виплати певній категорії пенсіонерів

На ногах ледь тримається, а хоче помолодшати: 72-річна Алла Пугачова змінила колір волосся та зробила пластику

Все новости

Нагадаємо, в минулому опалювальному сезоні, коли вартість газу для населення переступила психологічний бар'єр, Кабінету Міністрів довелося втрутитися, і зафіксувати тарифи на рівні 6,99 гривні за один кубометр до кінця опалювального сезону, але зараз процес ціноутворення в компетенції органів місцевої влади, тому потурання очікувати не варто. Таким чином, якщо Кабмін не дозволить ТКЕ закуповувати газ власного видобутку за ціною 4 гривні за один кубометр, цифри в "платіжках" за гарячу воду і тепло зростуть на 50 відсотків як мінімум.

До слова, раніше "Новинар" розповідав про нові тарифи на газ, якими будуть платіжки з 1 серпня.

Також раніше наш портал повідомляв про те, скільки платитимуть субсидіанти з 1 жовтня.

А до цього ми писали про те, кого і за що можуть позбавити пенсійних виплат в Україні.