Парафіяни Православної церкви 5 серпня шанують одну з видатних святинь християнства.

Ікона Божої Матері, що отримала назву "Почаївської" - одна з найбільш шанованих у православних християн ікон. Саме це зображення Діви Марії християни як західного, так і східного обрядів, шанують 5 серпня.

Ікона, яка, згідно з легендою, була подарована ченцям Почаївської Лаври митрополитом (майбутнім Константинопольським Патріархом) Неофітом, зберігається в монастирі вже більше 400 років і вважається чудотворною. І недарма - в літописі монастиря зберігаються численні записи про те, як після молитви у знаменитого образу люди зцілювалися від тяжких недуг, а грішники виправлялися і вставали на шлях істинний.

Популярні статті зараз

Ціни злетять в три рази: українців попередили про масовий дефіцит картоплі

Зимовий час 2021: названа дата, коли українці спатимуть на годину довше

Крижані дощі та мороз: найближчими днями Україну накриє холодний антициклон

На ногах ледь тримається, очі затуманені: п'яна Алла Пугачова осоромилася в Мережі, "Навіщо таке показувати"

Все новости

У народі ж 5 серпня вшановували пам'ять Трохима-Безсонника - християнського святого, який зазнав гоніння за віру в часи римського імператора Діоклетіана. Прізвисько "Безсонник" пращури дали святому тому, що день його пам'яті припадав на розпал робіт зі збирання врожаю, коли світлового дня для того, щоб впоратися з усіма справами, часто не вистачало, так що закінчувати їх доводилося пізно вночі.

За традицією, денний сон 5 серпня був великим гріхом - в цей день вважалося богоугодною справою віддавати всі свої сили роботі в полі або по дому. Дівчата, які очікують сватання, вмивалися калиновим соком, розраховуючи на те, що це приверне численних женихів. У цей день незаміжні дівчата також намагалися поласувати ягодами калини - згідно з повір'ям, це допомогло б їм зустріти справжнє кохання.

З іменинами 5 серпня слід привітати Андрія, Віталія, Федора, Михайла та Анну.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали три знаки Зодіаку, для яких Серпень не буде вдалим.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали знаки Зодіаку, які зустрінуть свою любов до кінця року.

Також раніше Новінар повідомляв про те, що астрологи назвали знаки зодіаку, яким варто бути добрішими до оточуючих.