Накопичувальна пенсійна система дозволить збільшити пенсія удвічі

Єдиною можливістю істотно збільшити пенсії українців є якнайшвидше впровадження накопичувальної пенсійної системи, заради чого ще до кінця 2021 року Верховна Рада повинна буде прийняти кілька основних законів. Про це під час чергового засідання уряду заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами прем'єра, альтернативи накопичувальній системі пенсій немає - в іншому випадку пенсії так і залишаться на нинішньому, досить низькому, рівні. При цьому Шмигаль вважає, що в даному питанні Україні потрібно орієнтуватися на досвід країн Європи, де накопичувальна система пенсій застосовується давно і з успіхом.

Разом з тим, зазначив глава уряду, солідарна пенсійна система в Україні не буде скасована навіть після введення накопичувальної. Індексувати виплати українцям також будуть регулярно, а ось пенсійні накопичення будуть виступати в якості додаткових виплат.

Примітно, що запуск накопичувальної пенсійної системи, за оцінками уряду, в найближчі 15 років дозволить залучити в країну 50-мільярдні інвестиції. Перший крок в даному напрямку Кабінет Міністрів вже зробив - так, в 2021 році в якості ліцензованого органу майбутньої системи була затверджена Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Варто відзначити, що в Україні починаючи з 2017 року щорічно підвищується пенсійний вік і розмір страхового стажу, проте через короновірусних локдаунів чимало пенсіонерів, які втратили роботу в 2020 році, не зможуть вийти на пенсію своєчасно.

Популярні статті зараз

Крижані дощі та мороз: найближчими днями Україну накриє холодний антициклон

Два рази по 4 дні: українцям обіцяють довгі вихідні, новий календар свят

67 копійок за кіловат: українцям розповіли, як можна платити менше за електрику

Кому з пенсіонерів піднімуть виплати 1 жовтня

Все новости

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що українці можуть йти на пенсію достроково - в 50 і навіть в 45 років.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що кілька мільйонів українців ризикують залишитися без пенсій вже в 2027 році.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що на жовтень 2021 року заплановано чергове підвищення пенсій.