Парафіяни Православної церкви 8 серпня вшановують пам'ять святого мученика Єрмолая

У церковному календарі 8 серпня вшановують пам'ять святого мученика Єрмолая і його учнів. За легендою, святий, який жив в 4 столітті, зазнав гоніння за віру і був страчений за наказом імператора Максиміліана - язичники приписали "авторству" Єрмолая сильний землетрус, в результаті якого було зруйновано кілька храмів.

У народі 8 серпня починалася підготовка до святкування Яблучного Спаса - в цей день починався збір вже дозрілих яблук, їсти які до свята, однак, заборонялося. Лікарським травам, зібраним сьогодні, приписували особливі цілющі властивості, проте встигнути зірвати їх потрібно було до того, як висохне ранкова роса. "На Єрмолая" предки поспішали встигнути з польовими роботами, проте жінкам в поле виходити заборонялося. 

Вважається, що сьогодні не можна рукодільничати і взагалі брати в руки голки з нитками. Не можна 8 серпня і сваритися, а також підвищувати голос на оточуючих.

Популярні статті зараз

Різке потепління після холодів: циклон розжене хмари, лише подекуди можливі короткочасні дощі 25 вересня

1590 грн максимально: підвищення пенсій 2022, хто отримає на руки 20 000 грн

На ногах ледь тримається, очі затуманені: п'яна Алла Пугачова осоромилася в Мережі, "Навіщо таке показувати"

Кому з пенсіонерів піднімуть виплати 1 жовтня

Все новости

З 8 серпня пов'язані цікаві погодні прикмети: наші пращури в цей день стежили за погодою вранці, оскільки вважалося, що холодний початок дня віщує морозну і сувору зиму. Крім того, велика кількість дозрілих до 8 серпня жолудів на дубах також вважалася ознакою майбутньої холодної зими. Стежили в цей день і за поведінкою домашніх тварин, зокрема - котів. Пращури вірили, що якщо 8 серпня кіт або кішка ласкаві з господарями, муркочуть і труться об їх ноги, це обіцяє дому добробут і несподіване багатство.

8 серпня з іменинами варто привітати знайомих, що носять імена Сергій і Федір.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали самі егоїстичні знаки зодіаку.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали найщасливіші знаки зодіаку.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що  астрологи назвали найбільш господарських і працьовитих представників зодіаку.