В Україні запрацювала система автоматичного арешту банківських рахунків боржників

Українці, які тривалий час не виплачують аліменти, не сплачують штраф за порушення ПДР або заборгували солідні суми за комунальні послуги, можуть зіткнутися з арештом своїх банківських рахунків. Річ у тому, що з недавніх пір в країні запрацювала система автоматичного арешту рахунку боржника, про що йдеться у наказі Міністерства юстиції під номером 1061\5.

Працює нововведення просто: єдина автоматична система передає оформлений належним чином документ в банк, який, своєю чергою, зобов'язаний протягом години надати інформацію про те, чи є у боржника рахунок і які кошти він має в своєму розпорядженні. За цим йде розпорядження виконавця про арешт рахунку і списання з нього коштів.

Варто відзначити, що відносно боржника даний процес почнеться в тому випадку, якщо проти нього буде відкрито виконавче провадження за грошовим зобов'язанням. Такі провадження, в основному, відкривають після того, як відповідне рішення винесе суд. При цьому важливо знати, що таке рішення можна оскаржити у Верховному суді, однак відстоювати свою правоту доведеться довго, в той час, як рахунок вже буде заарештований, а кошти з нього списані в рахунок сплати боргу.

Важливий момент: якщо на банківському рахунку боржника виявиться сума, що не покриває борг, заарештовувати рахунок і списувати кошти не будуть. Разом з тим в цьому випадку виконавець з великою ймовірністю може пред'явити права на майно боржника.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що в Україні перевіряти матеріальне становище одержувачів субсидій буде спеціальна інспекція, яку уповноважать відвідувати будинки субсидіантів.

Популярні статті зараз

Тільки в одній області буде сухо: дощі та грози нещадно заллють Україну, прогноз погоди на 18 вересня

8 гривень за кВт: українців попередили про стрибок тарифів на електрику, Зеленський підписав указ

Зморшки та плями живого місця не залишили: мокра Алла Пугачова зірвала грим і фільтри - ось що бачить Галкін вдома, шанувальники сторопіли

Стало відомо, хто в жовтні отримає надбавки до пенсії

Все новости

Також раніше Новинар повідомляв про те, що у 2022 році українцям пообіцяли збільшення прожиткового мінімуму.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що кілька мільйонів українців ризикують залишитися без пенсій вже в 2027 році.