Парафіяни Православної церкви 9 серпня вшановують пам'ять великомученика Пантелеймона

Прославлений цілитель, покровитель воїнів - ось ким православні християни вважають святого великомученика Пантелеймона, який жив в 3-му столітті. За легендою, Пантелеймон був сином багатих батьків-язичників, та й сам він спочатку також не був християнином. В юності Пантелеймон навчився лікарському мистецтву і був непоганим цілителем, але одного разу зіткнувся з безнадійним випадком - вкушена змією дитина вмирала у нього на руках. На той час Пантелеймон був знайомий з основними догмами християнської віри, а тому, перебуваючи в розпачі через своє безсилля, підніс молитву Христу. Сталося диво - вмираюча дитина зцілилася, а сам Пантелеймон став ревним християнином. 

Після цього життєвий шлях Пантелеймона визначився - він став лікувати людей безкоштовно, допомагав нужденним, відвідував ув'язнених і, звичайно ж, ніс світло істинної віри язичникам. Коли про це дізналися представники влади, Пантелеймона заарештували і стратили.

День пам'яті великомученика Пантелеймона вважається великим святом, а тому виконувати будь-яку роботу по дому 9 серпня небажано. Пращури в цей день тимчасово припиняли роботи зі збирання врожаю, побоюючись блискавки, яка, в покарання, могла спалити поле. А ось збирати лікарські трави "на Пантелеймона" варто було - вважалося, що саме сьогодні цілющі зілля набувають особливої сили.

Популярні статті зараз

Тільки в одній області буде сухо: дощі та грози нещадно заллють Україну, прогноз погоди на 18 вересня

Не можна дути на вогонь в цей день: велике церковне свято 17 вересня, головні заборони та прикмети

8 гривень за кВт: українців попередили про стрибок тарифів на електрику, Зеленський підписав указ

На ногах ледь тримається, а хоче помолодшати: 72-річна Алла Пугачова змінила колір волосся та зробила пластику

Все новости

9 серпня також варто відвідати храм і помолитися біля ікони святого Пантелеймона, попросивши великомученика про зцілення недуг. 

9 серпня варто привітати з іменинами людей, що носять імена Костянтин, Іван і Микола.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали самі егоїстичні знаки зодіаку.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали найщасливіші знаки зодіаку.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що  астрологи назвали найбільш господарських і працьовитих представників зодіаку.