Тарифи на опалення в Україні восени 2021 року зростуть на 40-70%

Українців потроху привчають до думки про те, що в новому опалювальному сезоні тарифи збільшаться як мінімум на 40%. В реальності ситуація виглядає набагато гірше - в деяких містах тарифи зростуть не менше, ніж на 70%. Причиною, через яку вартість опалення стане непідйомною для багатьох сімей, екс-міністр фінансів Ігор Уманський вважає дії НАК "Нафтогаз", про що він заявив на своїй сторінці в Facebook.

Зокрема, Уманський нагадав про нововведення, в рамках якого встановлювати величину тарифів на тепло відтепер буде не НКРЕКП, а місцева влада. Враховуючи, що НАК "Нафтогаз" підвищив ціну на блакитне паливо, для покриття різниці в тарифах їм доведеться або використовувати ресурс місцевих же бюджетів (що не кращим чином позначитися на фінансуванні інфраструктурних об'єктів), або "задирати" тарифи для населення.

Варто відзначити, що аналізуючи ситуацію, Уманський не такий далекий від істини: вже зараз відомо, що підприємства-постачальники, за підсумками попередніх розрахунків "прикинули" приблизні ціни на тепло в майбутньому опалювальному сезоні. Так, у Чернівцях тариф зросте на 75%, у Полтаві - на 36%, в Одесі - на 56%, у Тернополі - на 70%.

При цьому вже зараз багато підприємств теплокомуненерго не в змозі укласти договір на поставку газу з НАК "Нафтогаз" через величезні борги, що утворилися за підсумками минулого опалювального сезону. Тоді різницю між реальною вартістю блакитного палива і відносно низькими тарифами так і не змогли компенсувати.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що газ в Європі подорожчав до історичного максимуму, що незабаром відіб'ється на тарифах українців.

Популярні статті зараз

10 пенсій за один раз: Пенсійний фонд озвучив умови, хто отримає гроші

Не чекайте паперову платіжку: "Нафтогаз" роз'яснив споживачам, як платити за газ правильно

Від 1 до 3 грн: "ПриватБанк" пояснив нарахування відсотків при оплаті "комуналки"

Мінімальна пенсія 2500 грн: названа категорія, якій підвищать виплати з 1 жовтня

Все новости

Також раніше Новинар повідомляв про те, що українцям прогнозують енергетичну кризу під час нового опалювального сезону.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що в Україні для субсидіантів скасують пільгові" карантинні " норми споживання комунальних послуг.