Після старту накопичувальної пенсійної системи гарантувати безпеку вкладів українців буде держава

В уряді всерйоз взялися за впровадження в Україні системи накопичувального пенсійного забезпечення. Сам старт реформи запланований на найближчі роки, проте вже зараз до нього ведеться активна підготовка. Так, у Міністерстві фінансів розповіли про те, як держава має намір гарантувати безпеку вкладів громадян. Про це заявив глава відомства, Сергій Марченко.

За словами міністра, в Україні має бути створений орган для страхування можливих ризиків - найімовірніше, він буде аналогом Фонду гарантування банківських вкладів. В обов'язки відомства - особливо на початковому етапі введення накопичувальної пенсійної системи - входитиме гарантоване повернення накопичених коштів у тому випадку, якщо один з учасників системи збанкрутує.

"Гарантування вкладів цього фонду буде стовідсотковим", - зазначив Марченко, заявивши, що Фонд на початковому етапі реформи буде єдиним для всіх.

Варто відзначити, що в Кабміні вважають якнайшвидше впровадження накопичувальної пенсійної системи єдиною можливістю істотно збільшити пенсійні виплати. Заради цього ще до кінця 2021 року Верховна Рада повинна буде прийняти кілька основних законів. Крім того, в уряді вже відзвітували про затвердження Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку в якості ліцензованого органу майбутньої системи.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що у Кабінеті Міністрів розраховують на старт накопичувальної пенсійної системи вже в 2022 році.

Популярні статті зараз

1590 грн максимально: підвищення пенсій 2022, хто отримає на руки 20 000 грн

Накопичити більше стажу не вийде: українців хочуть змусити раніше виходити на пенсію

На ногах ледь тримається, очі затуманені: п'яна Алла Пугачова осоромилася в Мережі, "Навіщо таке показувати"

300 грн в одні руки: Кабмін призначив додаткові щомісячні виплати певній категорії пенсіонерів

Все новости

Також раніше Новинар повідомляв про те, що українцям пояснили, хто має право на достроковий вихід на пенсію в 50 і 45 років.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що випадках, в яких пенсію українцям можуть скасовувати або тимчасово призупиняти.