В Україні все частіше штрафують підприємців, які виплачують зарплату "в конвертах"

Підприємці, на підприємствах яких працюють неофіційно працевлаштовані українці, ризикують нарватися на штраф у розмірі від 60 до 180 тисяч гривень. З 1 липня почастішали перевірки, в ході яких виявляються факти подібних порушень: всього ж Державною службою з питань праці на 2021 заплановано понад 21 тисячу подібних перевірок, йдеться у звіті відомства.

У поле зору контролерів потрапляють, в першу чергу, ті підприємства, на яких був відзначений приріст офіційної зайнятості. Про майбутню перевірку попереджати ніхто не буде - інспектори можуть наскочити в будь-який день і в будь-який час, перевірити документи про працевлаштування, поспілкуватися зі співробітниками і звернути увагу на те, як облаштовані виробничі приміщення. 

Зрозуміло, в першу чергу перевірці підлягає податкова звітність підприємства, з'ясування кількості офіційно і неофіційно працевлаштованих співробітників, а також звітність по зарплаті - мається на увазі виявлення факту виплати частини заробітку "в конвертах".

Примітно, що штраф у розмірі 60 тисяч гривень підприємець отримає при виявленні згаданих порушень вперше. У тому випадку, якщо повторна перевірка виявить такі ж порушення знову, розмір штрафу збільшується в 3 рази - до 180 тисяч гривень. Штраф може бути зменшений наполовину в тому випадку, якщо підприємець сплатить його в перші ж 10 днів.

Крім іншого, самі штрафи будуть збільшені вже з 1 грудня - їх розмір зросте до 65 і 195 тисяч гривень відповідно. 

Популярні статті зараз

Підвищення пенсій не для всіх: хто потрапив до списку "обраних" на жовтень

"Пора в музей мадам Тюссо": Алла Пугачова ошелешила фанатів восковим обличчям

34 000 грн з кожного порушника: українців попередили про швидке введення нових штрафів, за що покарають

Зморшки та плями живого місця не залишили: мокра Алла Пугачова зірвала грим і фільтри - ось що бачить Галкін вдома, шанувальники сторопіли

Все новости

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що банкам дозволили заарештовувати рахунки боржників і списувати зберігаються на них кошти.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що в Україні перевіряти матеріальне становище одержувачів субсидій буде спеціальна інспекція, яку уповноважать відвідувати будинки субсидіантів.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що кілька мільйонів українців ризикують залишитися без пенсій вже в 2027 році.