Парафіяни Православної церкви 10 серпня вшановують пам'ять святих апостолів Пармена і Прохора

10 серпня православні християни вшановують пам'ять святих апостолів від сімдесяти - Пармена і Прохора, які проповідували вчення Христа в 1-му столітті. За легендою, Прохор був учнем і послідовником спочатку самого апостола Петра, а після - супутником автора "Одкровення", апостола Іоанна Богослова. Святий Пармен же проповідував Євангеліє в Македонії, де, зазнавши муки за свою віру, був страчений в царювання римського імператора Траяна.

У цей день робота не заборонялася - так, наприклад, саме 10 серпня в народі починали збирати урожай картоплі, яблук і груш. Дітей відправляли в ліс по ягоди: при цьому перший зібраний стакан лісових дарів неодмінно потрібно було віддати сусідам або друзям - вважалося, що це гарантує хороший урожай наступного літа.

Пов'язані з 10 серпня і цікаві погодні прикмети: так, якщо в цей день душно і жарко було з самого раннього ранку, таке явище вважали передвісником близької негоди. Спостерігали також за поведінкою мурах і птахів - якщо комахи і пернаті поводилися активно, вважалося, що це віщує гарну погоду найближчими днями.

Популярні статті зараз

10 пенсій за один раз: Пенсійний фонд озвучив умови, хто отримає гроші

З 20 вересня в Україні запрацюють нові правила карантину

На ногах ледь тримається, а хоче помолодшати: 72-річна Алла Пугачова змінила колір волосся та зробила пластику

В Україні подешевшають цукор, хліб і соняшникова олія

Все новости

А ось вступати в шлюб в цей день не рекомендується - здавна вважається, що пара, яка уклала союз 10 серпня, не залишиться разом надовго. Не рекомендується також і здійснювати будь-які покупки, оскільки в народі вірять, що придбана річ або виявиться неякісною, або не прослужить довго.

10 серпня з іменинами слід привітати людей, що носять імена Ірина, Анастасія, Антоніна, Василь, Іван, Павло і Сергій.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали самі егоїстичні знаки зодіаку.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали найщасливіші знаки зодіаку.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що  астрологи назвали найбільш господарських і працьовитих представників зодіаку.