Верховна Рада розглядає законопроект, що передбачає виселення з квартир українців, які заборгували великі суми за послуги ЖКГ

Законопроект "Про примусове виконання рішень", схвалений Верховною Радою в першому читанні, серед іншого передбачає санкції проти українців, які роками не оплачували комунальні послуги. Йдеться про примусове виселення з квартир і будинків, а також про позбавлення земельних ділянок в тому випадку, якщо відповідне рішення по кожній окремо взятій справі буде винесено судом. Відповідний документ опубліковано на сайті парламенту.

Сума боргу за послуги ЖКГ, при якій власнику житла і\або земельної ділянки варто починати турбуватися, досягає 60 тисяч гривень або трохи більше десяти мінімальних зарплат. Втім, розслаблятися не варто і тим, хто заборгував за комуналку меншу суму - суд може винести рішення про стягнення їх рухомого майна (автомобіля, банківського рахунку, цінних паперів або дорогоцінних металів). Паралельно такого боржника можуть позбавити права перетинати кордон України.

Виселяти боржників будуть з поліцією - втім, держава обіцяє подбати про тих, хто залишився без житла, надавши їм іншу житлову площу (яку саме - в законопроекті поки не вказується). Особам, які чинили опір в процесі виселення, на додачу до всього буде загрожувати штраф у розмірі від 3х до 17-и тисяч гривень - розмір штрафу буде варіюватися в залежності від того, чи йде мова про фізичну, юридичну або посадову особу.

При цьому варто відзначити, що у законопроекта є всі шанси незабаром стати законом, оскільки поданий він представниками парламентської монобільшості і в першому читанні схвалений більшістю голосів.

Популярні статті зараз

Зимовий час 2021: названа дата, коли українці спатимуть на годину довше

Мінімальна пенсія 2600 грн для "обраних": у кого зростуть виплати з 1 грудня

67 копійок за кіловат: українцям розповіли, як можна платити менше за електрику

На ногах ледь тримається, а хоче помолодшати: 72-річна Алла Пугачова змінила колір волосся та зробила пластику

Все новости

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що банкам дозволили заарештовувати рахунки боржників і списувати зберігаються на них кошти.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що в Україні перевіряти матеріальне становище одержувачів субсидій буде спеціальна інспекція, яку уповноважать відвідувати будинки субсидіантів.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що підприємців, які виплачують співробітникам зарплату" в конвертах", штрафуватимуть на десятки тисяч гривень.