Українцям необхідний законопроект, що забезпечує пенсії людям, які не мають мінімального трудового стажу

Проблема неофіційного працевлаштування стоїть в Україні настільки гостро, що вже через кілька років близько півмільйона пенсіонерів можуть залишитися без пенсій саме тому, що працювали в "тіньовому" секторі. Для того, щоб забезпечити виплати цим людям, необхідний закон, що дозволяє їм отримати страховий стаж. Про це глава Міністерства соціальної політики Марина Лазебна розповіла в недавньому інтерв'ю каналу Украина24.

За словами Лазебної, мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію за віком зараз становить 15 років. У Мінсоцполітики активно працюють над відповідним законопроектом, який забезпечив би пенсійні виплати неофіційно працевлаштованим українцям. 

Крім того, з проблемами при виході на пенсію можуть зіткнутися частково зайняті українці. Ситуація аналогічна: їм просто не вистачить належного стажу при виході на пенсію. Таких людей чимало - в більшості випадків вони працюють не менше повністю зайнятих українців, проте офіційно оформлені саме як "частково зайняті", оскільки в цьому випадку роботодавці отримують можливість платити менше податків.

Варто відзначити, що з 2017 року в Україні норма стажу щорічно підвищується на 12 місяців. Таким чином люди, яким в 2027 році виповниться 60 років, зможуть розраховувати на призначення пенсійних виплат тільки в тому випадку, якщо наявний у них стаж буде налічувати 35 років. Незареєстровані в центрах зайнятості безробітні та неофіційно працевлаштовані українці з цієї вікової групи змушені будуть працювати майже до 70-и років.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що українцям назвали дату запуску накопичувальної пенсійної системи, яка дозволить збільшити виплати пенсіонерам вдвічі.

Популярні статті зараз

300 грн в одні руки: Кабмін призначив додаткові щомісячні виплати певній категорії пенсіонерів

10 пенсій за один раз: Пенсійний фонд озвучив умови, хто отримає гроші

Зморшки та плями живого місця не залишили: мокра Алла Пугачова зірвала грим і фільтри - ось що бачить Галкін вдома, шанувальники сторопіли

На ногах ледь тримається, а хоче помолодшати: 72-річна Алла Пугачова змінила колір волосся та зробила пластику

Все новости

Також раніше Новинар повідомляв про те, що українцям надали можливість отримувати пенсії через банки.

Також раніше Новинар повідомляв про категоріях пенсіонерів, які можуть вийти на пенсію в 50 і 45 років.