Кабінет міністрів прийняв рішення про зниження тарифу на електроенергію для населення

Кіловат електроенергії в Україні з 1 жовтня коштуватиме 1,44 гривні - тобто, подешевшає на 24 копійки в порівнянні з діючою ціною 1,68 гривні. Втім, залишиться і стара ціна - її доведеться платити споживачам, які витрачають на місяць понад 250-и кіловат, тоді як скоротити витрати вдасться найбільш економним українцям. Рішення про зниження тарифу на електрику прийняли на засіданні Кабміну в середу, 11 серпня.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, норма в 250 кВт цілком обгрунтована - електроенергію в більшій кількості в даний час витрачають близько 20% домогосподарств. Глава Міненерго зазначив, що модель спеціальних зобов'язань, завдяки якій вдалося знизити тариф, впроваджується в країні вперше.

У той же час раніше експерти висловили думку, згідно з яким реальної користі від такого зниження ціни не буде, адже заради цього доведеться істотно урізати фінансування поточного ремонту і модернізації електромереж.

Зараз ринкова вартість електроенергії в Україні перевищує 4 гривні за кіловат. Таким чином, на думку експертів, від даного рішення Кабміну в першу чергу постраждають облгази, а також державні компанії - "Енергоатом" і "Укргідроенерго", яким тепер доведеться постачати електроенергію населенню за фіксованою вартістю.

Популярні статті зараз

Школи, транспорт та ресторани: в Україні запрацювали нові правила карантину, що варто знати

Два рази по 4 дні: українцям обіцяють довгі вихідні, новий календар свят

Мінімальна пенсія 2600 грн для "обраних": у кого зростуть виплати з 1 грудня

Кому з пенсіонерів піднімуть виплати 1 жовтня

Все новости

Примітно, що в цьому випадку ціна одного кіловата досягає 15 копійок, тариф же в розмірі 1,44 гривні сформується з урахуванням вартості транспортування електроенергії в різні області.

Зазначимо, що тариф в 1,68 гривні за кіловат протримався в Україні 9 місяців - з 1 січня 2021 року в уряді підняли ціну на електроенергію, пояснивши це необхідністю впровадження антикризової програми. При цьому щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення сягають 70 мільярдів гривень. 

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що в уряді планували підняти ціну на електроенергію для побутових споживачів з 1 вересня.